رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

واکنش تشکل آفتاب دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به اتفاقات تاسف انگیز دو دانشگاه دولتی شیراز و علوم پزشکی شیراز !

۱۶:۱۰ - ۲۰۱۶/۱۰/۰۲
با صدور بیانیه ای ؛

واکنش تشکل آفتاب دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به اتفاقات تاسف انگیز دو دانشگاه دولتی شیراز و علوم پزشکی شیراز !

تشکل اسلامی سیاسی آفتاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با صدور بیانیه ای به اتفاقات تاسف انگیز اخیر دو دانشگاه دولتی شیراز و علوم پزشکی شیراز واکنش نشان داد.

به گزارش صبح شیراز , تشکل اسلامی سیاسی آفتاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با صدور بیانیه ای به اتفاقات تاسف انگیز اخیر دو دانشگاه دولتی شیراز و علوم پزشکی شیراز واکنش نشان داد.

متن این بیانیه به شرح زیر می باشد : 

به نام خداوند دادگر

به تازگی شاهد وقوع اتفاقاتی تاسف انگیز در دو دانشگاه دولتی شیراز و علوم پزشکی شیراز بوده ایم، اتفاقاتی نظیر حمله به غرفه ی انجمن اسلامی امید دانشگاه علوم پزشکی و پاره نمودن بنر های موجود در غرفه ی این تشکل و تعطیلی غرفه ی انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز به دستور مقامات این دانشگاه.
منطقا زمانی که یک دستگاه به ارائه ی خدمات عمومی با هزینه ی بیت المال میپردازد باید به تمامی افراد خدمت پذیر بدون در نظر گرفتن نژاد ، زبان ، قومیت و یا سلیقه ی سیاسی آنان ،به گونه ای برابر خدمت عرضه نماید، و خود را ملزم به پاسخگویی در مقابل افکار عمومی بداند.
از این رو معتقدیم مسئولین دانشگاه های سراسری به عنوان دانشگاه هایی که با پول بیت المال و مالیات های شهروندان اداره میشوند نمیتوانند خود را از پاسخگویی به شهروندان، اعم از دانشجو و غیر دانشجو بی نیاز بدانند و باید با شفافیت هرچه تمام دلایل تصمیمات خود را به شهروندان اعلام کنند.
با توجه به مطالب فوق به عنوان بخشی از جامعه ی دانشگاهی کشور و شهروندان جمهوری اسلامی ایران از جناب دکتر ایمانیه انتظار داریم که با متخلفین و حمله کنندگان به غرفه ی انجمن اسلامی مطابق مقررات برخورد کرده و این برخورد را به اطلاع عموم برسانند تا دیگر شاهد وقوع چنین اتفاقات تاثر برانگیزی نباشیم.

از جناب دکتر ارشادلنگرودی نیز انتظار داریم چنانچه دستور تعطیلی غرفه ی استقبال انجمن فرهنگ و سیاست توسط کارمندان دانشگاه و به دلایل غیر قانونی صورت گرفته با متخلفین مطابق قانون برخورد کنند و برای جبران این ناعدالتی و دلجویی از انجمن فوق تلاش کنند و چنانچه خود شخصا دستور به تعطیلی غرفه ی مذکور داده اند، دلایل این اقدام خود را برای عموم دانشجویان و مردم مشخص کنند ،و نیز در صورتی که برای دانشجویان و افکار عمومی ارزشی قائل نیستند و خود را فرای این دو میدانند ،این اعتقاد خود را اعلام کنند تا دانشجویان و شهروندان تکلیف خود را دانسته و از سایر مراجع قانونی دلایل تصمیمات ایشان را پیگیری نمایند.

در پایان از روئسای دو دانشگاه شیراز و علوم پزشکی شیراز تقاضا داریم فراموش نکنند که میز ریاست از روز ازل به هیچ فردی وفا نکرده است و تا به ابد هم نمیکند و در آخر چیزی جز نیکنامی و یا بدنامی به جای نمی ماند.

تشکل اسلامی سیاسی آفتاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز

دیدگاه‌ها

دانشجو ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲

باز خوا پدر تشکل افتابو بیامرزه ک ی موضع گرفت بچه های ما ک انگار ن انگار غرفمونه تعطیل کردن

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.