رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

روحانی باید دست به ترمیم کابینه بزند / اگر چه الان هم دير است اما بهتر از سكوت او در مقابل مطالبات حاميان خود است

۰۰:۰۹ - ۲۰۱۶/۰۹/۱۷
دکتر سید ابراهیم امینی :

روحانی باید دست به ترمیم کابینه بزند / اگر چه الان هم دير است اما بهتر از سكوت او در مقابل مطالبات حاميان خود است

انتظار جرياني که حامي روحاني بودند و در انتخابات مجلس هم به ليست اميد راي دادند، اين بود که با شروع به كار مجلس دهم آقاي روحاني به ترميم کابينه بپردازد و افرادي را بر سر کار بياورد که هم از توانايي بالايي برخوردار باشند و هم برنامه هاي ايشان را قبول داشته باشند. اما متاسفانه اين اتفاق تا به الان واقع نشده است.

به گزارش صبح شیراز ، ابراهيم اميني عضو هيئت رئيسه مجلس ششم در گفتگو با خبرنگار سياسي آريا در خصوص انتقادهاي اخير آقاي عارف از دولت روحاني، گفت: اين انتقادها به معناي عبور اصلاح طلبان از آقاي روحاني نيست. اين نقدها بر اساس يک سري مطالباتي است كه مردم از روحاني دارند؛ مطالباتي که آقاي روحاني نتوانست به دليل عدم همراهي مجلس نهم، پس از راي آوردن، کساني را در دولت سرکار بياورد تا برنامه هاي خود را که در انتخابات مطرح کرده بود و با همان برنامه ها از مردم راي گرفته بود، اجرايي کند. لذا انتظار جرياني که حامي روحاني بودند و در انتخابات مجلس هم به ليست اميد راي دادند، اين بود که با شروع به كار مجلس دهم آقاي روحاني به ترميم کابينه بپردازد و افرادي را بر سر کار بياورد که هم از توانايي بالايي برخوردار باشند و هم برنامه هاي ايشان را قبول داشته باشند. اما متاسفانه اين اتفاق تا به الان واقع نشده است. به هر حال ما حساب شخص آقاي روحاني را از دولتمردانش جدا مي دانيم؛ چرا که خيلي از دولتمردان کابينه به برنامه هاي آقاي روحاني بي اعتقادند. لذا آقاي روحاني بايد اين نقدهاي دلسوزانه را نه به منزله عبور از خود بلکه به معناي دلسوزي و همراهي بداند.
وي در ادامه افزود: اگر آقاي روحاني بخواهد به درخواست اصلاح طلبان و منتقدان دلسوز عمل کند، بايد همين حالا اين کار را انجام دهد که آنها بتوانند براي انتخابات۹۶ به منظور اقناع افكار عمومي به حمايت از آقاي روحاني با توان بيشتري ظاهر شوند. اگر چه الان هم دير است اما بهتر از سكوت او در مقابل مطالبات حاميان خود است.
اميني در پاسخ به سئوال ديگر خبرنگار آريا در خصوص ارزيابي از وضعيت کنوني اصلاح طلبان و هشدار آقاي عارف به اصلاح طلبان در خصوص تکرار تجربه سال ۸۴، گفت: دو نکته براي پيروزي اصلاح طلبان در انتخابات آينده لازم است؛ يکي ائتلاف و انسجام و همدلي، به اين معني که بر کانديداي واحدي اجماع کنند، يعني در نهايت اصلاح طلبان از كانديداي واحدي حمايت كنند. دوم اينکه؛ بتوانند فضايي را ايجاد کنند تا شهروندان  براي رفتن به پاي صندوق هاي راي متقاعد شوند. هشدار و نقدهاي دلسوزانه آقاي عارف هم به منظور تحقق اين دو نکته دوم صورت مي گيرد.
وي در پايان در خصوص دليل سکوت و عدم تحرکات انتخاباتي اصولگرايان در مقابل اصلاح طلبان گفت: اصولگرايان در انتخابات رياست جمهوري سال آينده توفيقي براي خود احساس نمي کنند؛ دليل سکوتشان همين است. چون معمولا تا الان  مدت رياست هر رئيس جمهوري دو دوره بوده است، در حال حاضر هم شانس آقاي روحاني بيشتر از ديگران است. به خصوص اينکه همه اصولگرايان شاهد بودند که عليرغم تمام رد صلاحيت ها، اصلاح طلبان توانستند تمامي اعضاي ليستشان را در تهران وارد مجلس کنند، بنابراين در انتخابات رياست جمهوري شانسي را براي خود قائل نيستند. ان شاالله با درايت و تدبير اصلاح طلبان و توجه آقاي روحاني به نقدهاي دلسوزانه شاهد موفقيت اصلاح طلبان در انتخابات۹۶ خواهيم بود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.