رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عهد شکنان لیست امید به مردم معرفی شوند, اینان گندم نمای جو فروشند !

۲۲:۰۸ - ۲۰۱۶/۰۸/۰۱
جواد امام :

عهد شکنان لیست امید به مردم معرفی شوند, اینان گندم نمای جو فروشند !

آنها گندم نمای جو فروشند، چیزی را ابراز کردند که به آن اعتقاد نداشتند در حالی که مردم فکر می‌کردند این عده به دیدگاه‌های خود اعتقاد دارند، به اعتقاد من اسم دیگری جز فرصت طلبی را نمی‌توان برای کار آنها گذاشت.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این که جامعه در مسیر توسعه و آگاهی گام بر می‌دارد و نسبت به عهد شکنان با شناخت و حساسیت بیشتری رفتار می‌کند، گفت: کسانی که در مجلس بر خلاف تعهدات جناحی خود عمل کردند باید به مردم معرفی شوند تا مردم تکلیف خود را با آنها روشن کنند.

جواد امام در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تعدادی از کسانی که در لیست امید قرار گرفتند، در مجلس مسیر خود را تغییر داده و به موکلین خود خیانت کردند، اظهارکرد: آنها گندم نمای جو فروشند، چیزی را ابراز کردند که به آن اعتقاد نداشتند در حالی که مردم فکر می‌کردند این عده به دیدگاه‌های خود اعتقاد دارند، به اعتقاد من  اسم دیگری جز فرصت طلبی را نمی‌توان برای کار آنها گذاشت.

وی در ادامه افزود: این افراد نباید انتظار رای مجدد از مردم را داشته باشند، زیرا از اعتماد مردم سوء‌ استفاده کردند. عده‌ای از کسانی که در لیست امید قرار گرفتند در شهرهای خود رای آوری نداشتند بنابراین به تهران آمدند و در این لیست قرار گرفتند و به دلیل برخی محدودیت‌ها و رد صلاحیتها، این افراد که سابقه و تجربه زیادی نداشتند و مردم آنها را نمی‌شناختند در لیست گنجانده شدند. بنابراین لیست امید پس از رد صلاحیت‌ها بسته شد و افرادی که در ظاهر ادعای اصلاحات و اعتدال داشتند درلیست قرار گرفتند. البته لیست امید موفق بود چون با تهیه این لیست، تندروها به مجلس راه نیافتند.

این فعال سیاسی، با بیان این که در آخرین جلسه فراکسیون امید حدود ۷۰ یا ۸۰ نفر شرکت کرده بودند اظهار کرد: البته این تعداد به این دلیل بود که مجلس در تعطیلی به سر می برد و بسیاری از نمایندگان در تهران نبودند .من ریزش زیاد لیست امید را قبول ندارم و معتقدم فراکسیون امید انسجام بیشتری را پیدا می‌کند و اهداف فراکسیون هم ورای انتخاب هیات رئیسه است.

امام در پایان خاطر نشان کرد:‌درست است که افرادی که در لیست امید هستند تجربه زیادی از کار در مجلس ندارند اما با گذر زمان فراکسیون امید تقویت می‌شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.