رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نجات محکوم به اعدام در شیراز از دار مجازات

۱۱:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۰۷

نجات محکوم به اعدام در شیراز از دار مجازات

معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری استان فارس گفت: جوان محکوم به اعدام در شیراز با گذشت اولیای دم از دار مجازات نجات یافت.

حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی  در آئین صلح و سازش پرونده قتل در زندان مرکزی شیراز اظهار داشت: "فرزاد.ی" زندانی محکوم به قصاص که از سال ۸۹ در زندان مرکزی شیراز در حال تحمل کیفر بود با رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات یافت و خانواده اولیای دم بدون هیچ چشم‌داشتی از حق خود گذشتند.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) مبنی بر اینکه اگر تمام مکارم، فضائل اخلاقی و صفات بزرگ انسانی را جمع کنیم تاج همه مکارم عفو و گذشت است افزود: معنی واقعی این حدیث را امروز خانواده مقتول به منصه ظهور و بروز رساندند.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس با بیان اینکه استان فارس در دو سال متوالی در سال‌های۹۲ و ۹۳ در زمینه گذشت شکات رتبه برتر کشوری را کسب کرده است، خاطرنشان کرد: برخورد کریمانه مردم استان برای دومین سال پیاپی سبب شده این استان با فاصله بسیار زیادی از دیگر استان‌ها در صدر گذشت شاکیان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام موسوی با ابراز امیدواری از اینکه گذشت سرلوحه زندگی مردم قرار گیرد تصریح کرد: در این زمینه مسئولان شوراهای حل اختلاف استان تلاش زیادی کردند.

علی‌نظر دهقانی پدر شهید بسیجی محسن دهقانی که در سال ۸۹ براثر شلیک گلوله از دنیا رفت، از حق قانونی خود گذشت کرد و در این آئین اظهار داشت: شاید خیلی از مردم از بخشش من ناراضی باشند اما امیدوارم این جوان مؤمن شود و به درد جامعه بخورد و از امروز زندگی جدیدی را آغاز کند.

پدر شهید محسن دهقانی افزود: امیدوارم از امروز که این جوان جان دوباره یافته است به عنوان فردی مومن، صالح و وظیفه‌شناس در جامعه باشد که مردم منطقه خشت از گذشت من ناراحت نشوند و از او به خوبی تعریف کنند.

زندانی فرزاد. ی نیز ضمن ابراز ندامت، از خانواده شاکی به خاطر این عمل خداپسندانه بسیار تقدیر کرد./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.