رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کمیته مطالبه‌گری مبارزه با فساد در فارس

۲۱:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۰۱

کمیته مطالبه‌گری مبارزه با فساد در فارس

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس گفت: کمیته مطالبه‌گری مبارزه با فساد با محوریت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس شکل خواهد گرفت.

محمد کلوانی با اعلام این مطلب اظهار داشت: نگاه اجمالی به اندیشه حضرت امام مؤید این است که فلسفه شروع نهضت و شکل‌گیری انقلاب اسلامی در سال ۵۷، جز برای زدودن غبار فساد از چهره ایران عزیز نبود و رمز تداوم انقلاب حرکت در مسیر عدالت‌خواهی است.

وی افزود: سطح مسئولان باید در حد ضعیف‌ترین افراد جامعه باشد چراکه درد مردم جز در کنار آن‌ها بودن قابل‌لمس نیست.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس ادامه داد: باوجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مبارزه با فساد که برخواسته از مطالبات واقعی مردم است، رفته‌رفته شاهد شکل‌گیری گروه‌های فسادی هستیم که بی‌پیوند با نهادهای قدرت و ثروت نیستند.

کلوانی تصریح کرد: مردم دیگر تاب تحمل کم‌کاری‌های مسئولان در ادوار مختلف را در خصوص مقابله با این پدیده شوم را نداشته و دیگر برخورد شعاری با آن را بر‌نمی‌تابند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس اضافه کرد: مسئولان امر با همکاری مردم یک‌بار برای همیشه دست مفسدان را از مردم کوتاه کنند و زمینه‌های بی‌اعتمادی نسبت به مسئولان را از بین ببرند.

کلوانی با بیان اینکه عملکرد مسئولان در مبارزه با فساد توسط ناظران واقعی یعنی مردم، پیگیری و مطالبه می‌شود، خاطرنشان کرد: کمیته‌ای با عنوان «کمیته مطالبه‌گری مبارزه با فساد» با محوریت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس شکل خواهد گرفت تا واسطه‌ای برای رساندن پیام و مطالبات مردم به گوش مسئولان، ارائه عملکرد و نحوه برخورد مسئولان با مطالبات مردم باشد که در این راستا نیز از تمام تشکل‌ها، مردم و مسئولان برای تحقق این مهم دعوت می‌کنیم.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس بیان داشت: ثابت خواهیم کرد از نعره‌های قانون‌دان‌های قانون‌شکن هراسی نداریم.

 در زمینه مقابله با فساد علاوه بر جوانان و تشکل‌های انقلابی، رسانه‌ها نیز باید به وظیفه ساختاری خود در این زمینه عمل کنند که در صورت بسترسازی قانونی برای انجام این رسالت، هزینه‌های سنگین مترتب بر دانشجویان در مورد رسانه‌ها مصداق نداشته و این ارکان مردم‌سالاری می‌توانند در مورد شکل‌گیری فساد در هر گروه و جریانی دست به افشاگری بزنند./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.