رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فارس باظرفیت های بالا جزء استان‌های محروم

۱۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۳۰
محمدمهدی برومندی در دیدار معاون رئیس‌جمهور از ارسنجان بیان کرد

فارس باظرفیت های بالا جزء استان‌های محروم

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس گفت: فارس با داشتن ظرفیت‌های فراوان اقتصادی و عمرانی در مقایسه با شاخص‌ها جزء استان‌های محروم کشور محسوب می‌شود.

محمدمهدی برومندی در دیدار معاون رئیس‌جمهور از شهرستان ارسنجان اظهار داشت: بیش از ۱۲ درصد غذای این استان و ۳۵ درصد ظرفیت گردشگری در فارس و چند برابر آن در ارسنجان است اما این شهرستان به دلیل در بن‌بست قرار گرفتن در محرومیت کامل به‌سر می‌برد و نیاز به بازنگری از سوی مسئولان دارد.

وی خاطرنشان کرد: با احداث جاده بندرعباس از طریق جهرم ـ سروستان ـ خرامه و ارسنجان به‌سوی اصفهان، ۱۳۰ کیلومتر مسیر این محورها کاهش‌ می‌یابد و شهرستان ارسنجان نیز از بن‌بست خارج می‌شود.

این نماینده مجلس افزود: بیش از ۹۰ درصد مردم ارسنجان کشاورز هستند اما به‌دلیل کاهش بارندگی چند سال اخیر با مشکل کم‌آبی روبه‌رو شده‌ایم و به کشاورزی این شهرستان خسارت‌های جبران‌ناپذیری را وارد کرده است.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس تصریح کرد: با خارج شدن شهرستان ارسنجان از بن‌بست، روزانه ۶ تا ۷ هزار وسایل نقلیه سبک و سنگین از این محور عبور کرده و این شهرستان در مسیر ترانزیت قرار می‌گیرد.

برومندی بیان داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی که یک‌هزار میلیارد تومان هزینه اجرای این پروژه است با کمک و حمایت بخش خصوصی برای رفع مشکل بیکاری در این شهرستان باید راه‌اندازی شود.

وی اضافه کرد: در عین‌ حال مشکلات این شهرستان، عملیات اجرایی و بهسازی ۱۰ روستا، گازرسانی به ۱۴ روستا و نیز ۱۰ روستای دیگر در شرف‌آباد با هزینه‌ای بالغ‌ بر ۵ میلیارد تومان نیز آغاز شده است./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.