رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بودجه دائمی ملی به تخت جمشید و پاسارگاد

۲۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۹

بودجه دائمی ملی به تخت جمشید و پاسارگاد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: برای آثار باستانی تخت جمشید و پاسارگاد بودجه دائمی ملی اختصاص یافته و رسیدگی به این مکان ها اولویت راهبردی این سازمان است.

مسعود سلطانی فردر شانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به فارس سفر کرده است ، در نشست شورای اداری شهرستان پاسارگاد بیان داشت:رسیدگی به دو یادمان تاریخی باستانی تخت جمشید و پاسارگاد 

مد نظر است از این رو برای حفاظت از این دو مکان تاریخی ظرف یک سال گذشته امکانات و شرایط بهتری فراهم شده است. 

وی اضافه کرد: ظرفیت گردشگری قابل توجهی در شهرستان پاسارگاد وجود دارد و چگونگی بهره برداری بهینه از این قابلیت هم اینک در دستور کار این سازمان قرار دارد.

معاون رییس جمهوری افزود: سفر دولت تدبیر و امید به استان فارس، دستاورد های بزرگی دارد زیرا دولت یازدهم قول های بی وعده نخواهد داد و تمام مصوبات سفر به استان های کشور در مدت فعالیت این دولت محقق خواهد شد .

سلطانی فر بیان کرد:خدمتگزاران دولت تدبیر و امید خود را خادم مردم می دانند و واقعیت ها را با آنها در میان خواهند گذاشت تا با حمایت مردم اهداف دولت تحقق یابد.

وی با اشاره به موفقیت دولت درمذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱ + ۵بیان داشت:ادامه این موفقیت ها درآینده نه چندان دور بسیاری از مشکلات کشور را رفع می کند و روند توسعه اقتصادی را درپی خواهد داشت.

شانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت روز چهارشنبه (نهم اردیبهشت) به استان فارس آغاز شد و این سفر تا فردا (پنجشنبه) ادامه دارد.

یادمان تاریخی تخت جمشید یکی از چهار اثر ثبت شده استان فارس در فهرست آثار جهانی است که در سال ۱۹۷۹ میلادی با شماره ۱۱۴ در سازمان جهانی علمی ، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شد. ./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.