رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سهم ۴۵۷ میلیارد تومان فارس از ماده ۱۸۰

۱۱:۰۲ - ۲۰۱۵/۰۲/۲۴

سهم ۴۵۷ میلیارد تومان فارس از ماده ۱۸۰

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سهم فارس از ماده ۱۸۰ امسال ۴۵۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۸۷ میلیارد تومان افزایش داشته است.

محمدحسن دوگانی در گفت‌وگو با تسنیم ، با بیان اینکه بخشی از اعتبارات استان‌ها از ماده ۱۸۰ تامین می‌شود، اظهار داشت: سهم فارس از ماده ۱۸۰ امسال ۴۵۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۸۷ میلیارد تومان افزایش داشته است. 

وی گفت: باوجود افزایش سهم فارس از ماده ۱۸۰، این میزان متناسب با ظرفیت و شرایط استان نیست چراکه بخشی از منابع درآمدی فارس از بخش کشاورزی بوده که به دلیل خشکسالی و کمبود آب از بین رفته است.

دوگانی با اشاره به لزوم بازنگری شاخص‌هایی که ملاک تعیین اعتبار از ماده ۱۸۰ است، افزود: این شاخص‌ها قدیمی و نیازمند بازنگری هستند و باید به روز و متناسب با شرایط کنونی استان‌ها تعریف شوند.

نماینده مردم فسا در مجلس خاطرنشان کرد: در دو دهه گذشته بسیاری از استان‌های محروم مانند کرمان، سیستان و بوشهر شرایط بهتری کسب کردند در صورتی که استان فارس به دلایل مذکور با کاهش رشد اقتصادی و افزایش نرخ بیکاری روبه‌رو شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: عدم رونق بخش کشاورزی سبب کاهش رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری و افزایش نرخ بیکاری در فارس شده است و به همین دلیل باید ملاک‌ها و شاخص‌های دریافت اعتبار از ماده ۱۸۰ بازنگری شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.