رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سامانه ارتباط مردم ودولت در شیراز

۲۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۸

سامانه ارتباط مردم ودولت در شیراز

در آستانه سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان فارس (نهم اردیبهشت)سامانه ارتباط مردم و دولت (سامد) استان فارس، عصر سه شنبه با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری به طور رسمی در شیراز افتتاح شد.

معاون اجرایی رییس جمهوری در حاشیه این مراسم اظهار داشت:از زمان آغاز به کار سامانه ۱۱۱ (اوایل اردیبهشت) در استان فارس تا کنون حدود ۳۰هزار و ۹۳ مورد ارتباط مردمی با این سامانه برقرار شده است. 

محمد شریعتمداری افزود:۲۳ درصد از این ارتباط ها مربوط به درخواست های مالی و مابقی در زمینه مسکن ، اشتغال ، دارو و درمان و شکایت از دستگاه های اجرایی است. 

معاون اجرایی رییس جمهوری بیان کرد:برای افرادی که از طریق این سامانه درخواست های خود را مطرح کرده اند ، کد رهگیری در نظر گرفته شده و آنان می توانند از طریق این کد ، نتایج درخواست خود را پیگیری کنند. 

شریعتمداری ادامه داد:تلاش بر این است به همه درخواست هایی که از طریق این سامانه مطرح می شود، رسیدگی شود اما امکان رسیدگی به برخی از درخواست ها از جمله اشتغال در زمان اندک میسر نیست. 

وی گفت:اشتغال نیازمند ایجاد زیرساخت های بنیادی و اساسی از جمله سرمایه گذاری است و دولت نیز در این زمینه اهتمام جدی دارد.

در این آیین اعلام شد: در این مرکز یک هزار و ۲۰۰ نیرو در سه نوبت کاری به وسیله ۴۰۰ دستگاه رایانه، درخواست ها و مطالبات مردم را در طول سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان فارس ثبت می کنند. 

این مرکز که در باشگاه فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز استقرار یافته است، تا دو روز بعد از پایان سفر رییس جمهوری به فعالیت خود ادامه می دهد و درخواست های مردم را که از طریق شماره ۱۱۱ مطرح شده است ، ثبت

می کند. 

مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایت های مردمی استانداری فارس پیش از این گفته بود: مرکز سامد (سامانه ارتباط مردم و دولت ) این استان از سوی مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری به عنوان الگوی کشوری برتر معرفی شد. 

دارا کیانی افزود:این سامانه ارتباطی که موجب سهولت بیشتری در انتقال خواسته ها و انتظارات مردمی با رییس جمهوری است به لحاظ برخوداری از شمار کاربران (اپراتورها) در کشور منحصر بفرد اعلام شده است. 

وی گفت: برای فراهم کردن شرایط ارتباط بین مردم و دولتمردان،با یک ابتکار ارزشمند، یک شماره تلفن سه رقمی (۱۱۱) در اختیار مردم قرار گرفته تا این ارتباط با سهولت بیشتری برقرار شود.

این مقام استانداری فارس اظهار کرد: در گذشته این ارتباط از طریق نامه برقرار می شد که آن روش با کرامت انسانی سازگار نبود و بنا شد در دولت تدبیر و امید که شعارش حفظ کرامت انسانی است، این ارتباط به بهترین شکل ممکن برقرار شود./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.