رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به شهرداری شیراز

۱۰:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۸
غلام‌مهدی حقدل مطرح کرد

واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به شهرداری شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مطالبات شهرداری این شهر از دستگاه‌های دولتی ۲۰۰ میلیارد تومان است.

غلام‌مهدی حقدل اظهار داشت: اگر دستگاه‌های دولتی توان بازپرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان طلب شهرداری را ندارند، تهاتر و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به شهرداری بهترین راهکار حل این مسئله است.

وی با اشاره به سفر هیئت دولت به استان فارس، افزود: در مجموع حضور دولت در استان فارس و شهر شیراز را مغتنم می‌دانیم و در این زمینه هیچ دستگاهی برای پذیرایی از دولت به‌اندازه شهرداری هزینه نکرده است چراکه احترام دولت را بر خود واجب می‌دانیم.

حقدل ادامه داد: برخی دستگاه‌ها هیچ کمکی در زمینهٔ پذیرایی و اطلاع‌رسانی سفر نکردند اما شهرداری با این اعتقاد که دولت، نماینده نظام اسلامی است عمده هزینه‌ها را تقبل شد.

وی اضافه کرد: به‌ طور قطع سفر هیئت دولت به استان فارس برکات فراوانی به همراه دارد و ما نیز این موضوع را به فال نیک می‌گیریم و امید داریم با درایت دکتر روحانی گامی در راستای حل مشکلات فارس برداشته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین مشکل فارس در این شرایط، مشکل بیکاری است چرا که این استان صنعتی نیست و مدت‌ها اقتصاد آن بر پایه کشاورزی، دامداری و باغداری بوده و خشکسالی‌های ۱۰ ساله اخیر وضع نامطلوبی به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: چاه‌های آب تا عمق ۳۰۰ متر به آب نمی‌رسد و دامداران و باغداران بسیاری به سمت شیراز و مراکز شهرستان‌ها مهاجرت کرده‌اند.

حقدل بیان کرد: تقویت گردشگری در داخل شهرها و تقویت صنعت در خارج از شهرها، تنها راه پیش روی فارس برای نجات از بیکاری است و هنوز می‌توان درزمینهٔ صنایع وابسته به کشاورزی و صنایع فراوری فعالیت‌هایی انجام داد و صنایع بخش نفت و گاز و خودرو فارس را تقویت کرد.

فرصت مغتنم حضور دولت با تعریف و تمجید هدر نرود

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز سپس ابراز داشت: این فرصت طلایی حضور دولت را با چاپلوسی، تعریف و تمجید و بحث‌های بیهوده سیاسی تلف نکنیم که دولت برای چاپلوسی شنیدن و مسائل و دعواهای جناحی به شیراز سفر نمی‌کند.

وی یادآور شد: دولت، دولت اسلام و انقلاب و از چاپلوسی و این‌گونه مسائل مبری است و این سفرها برای دیدار با مردم و حل مشکلات آنها برگزار می‌شود.

حقدل بیان کرد: در این سفر مناسب است که به بحث قطار شهری و فاز یک عملیات آن توجه ویژه شده و خط ۲ مترو و کمربندی شیراز نیز در دستور کار دولت قرار گیرد که بخش بزرگی از تصادفات استان در کمربندی رخ می‌دهد.

وی با بیان آنکه دولت به شهرداری اجازه دهد اتوبوس وارد کند تا ناوگان حمل‌ و نقل عمومی شیراز تقویت شود، اظهار داشت: بافت فرهنگی تاریخی شیراز به سبب تصمیمات غلط قفل‌شده و باید اجازه دهند در این مناطق ساخت‌ و ساز صورت گیرد تا رونق به آن بازگردد.

حقدل افزود: وجود چند هزار هکتار بافت فرسوده از دغدغه‌های جدی ما است و امید داریم دولت راهکارهایی بیندیشد که احیا و بازسازی بافت تسریع شود.

وی در پایان گفت: با شعار نمی‌توان شیراز را اداره کرد و این القاب و عناوین افتخارآمیز برای شیراز وجود دارد و باید در عمل برای کاری کرد که زیرساخت‌های صنعت آن تقویت‌ شده و صنایع تعطیل و نیمه‌تعطیل آن فعال شود./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.