رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اختلاف شهرداری شیراز و میراث فرهنگی فارس بر سر سعدی !

۱۰:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۷

اختلاف شهرداری شیراز و میراث فرهنگی فارس بر سر سعدی !

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به بافت فرسوده اطراف آرامگاه سعدی گفت: میراث فرهنگی استان فارس این محدوده را به آرامگاه الحاق کرده و با این عمل مردم را از داشتن فضای سبز در این محله محروم کرده است.

محمدرضا هاجری با اشاره به وضعیت نابه‌سامان اطراف آرامگاه سعدی اظهار داشت: بافت فرسوده اطراف آرامگاه سعدی باید با ارائه بسته تشویقی به مردم و مشارکت اهالی محله سعدی احیا شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی انجام شده در این محله و اطراف آرامگاه سعدی توسط شهرداری شیراز انجام شده است، گفت: شهرداری شیراز ۱۰ سال قبل با صرف ۷ میلیارد تومان ۷۰۰ منزل اطراف آرامگاه را خریداری و تبدیل به فضای سبز کرده است.

هاجری افزود: میراث فرهنگی استان فارس این محدوده را به آرامگاه الحاق کرده و با این عمل مردم را از داشتن فضای سبز در این محله محروم کرده است.

عضو شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۰ سال است که  با بهانه ساخت تالارسعدی پشت آرامگاه شیخ اجل حفاری شده اما تاکنون اقدامی برای ساخت تالار انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه هر ساله در مناسبت‌های مختلف گردشگران زیادی برای زیارت آرامگاه سعدی در این محله حضور می‌یابند، تصریح کرد: تاکنون پارکینگی در اطراف آرامگاه ساخته نشده و همین امر سبب مشکلات بسیار برای گردشگران می‌شود.

هاجری با بیان اینکه بیشتر زمین‌های محله سعدی اوقافی است، بیان کرد: این امر در کنار ممانعت‌های میراث فرهنگی برای ساخت‌وساز در این منطقه سبب شده که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری تمایلی نداشته باشند.

عضو شورای شهر شیراز افزود: مجموع عوامل در این محله سبب شده که تنها راه برای احیا محله سعدی و فضای اطراف آرامگاه شیخ اجل جلب مشارکت‌های مردمی باشد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.