رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رونق کارخانه‌های نیمه تعطیل فارس در سفر هیئت دولت

۱۱:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۶
نائب رئیس اتاق اصناف شیرازخواستار شد

رونق کارخانه‌های نیمه تعطیل فارس در سفر هیئت دولت

نائب رئیس اتاق اصناف شیراز گفت: اعطاء تسهیلات کم‌بهره و درازمدت می‌تواند جان دوباره‌ای به کارخانه‌های نیمه تعطیل استان فارس بدهد و این مهم باید در سفر هیئت دولت مورد توجه باشد.

خسرو فروغان با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان فارس اظهار داشت: نخستین درخواست فعالان اقتصادی استان فارس از هیئت دولت این است که دولت قوانین کار حاکم بر کارگاه‌های کوچک را برای ۵ سال منتفی کند تا زمینه فعالیت بسیاری از افراد در کارگاه‌های کوچک فراهم شود.

وی با بیان اینکه اجرای این پیشنهاد می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی، خودکفایی و تربیت افراد متخصص را فراهم کند، گفت: اشتغال‌زایی به معنی ایجاد و تأسیس کارخانه‌های بزرگ نیست که بعد از گذشت دو سال نیمه فعال رها شود و افراد بیشتری را بیکار کند.

فروغان با اشاره به تجربه سایر کشورهای پیشرفته در مورد اشتغال‌زایی عنوان کرد: کشورهایی مانند ژاپن، چین، آلمان، فرانسه و غیره مشکلات بیکاری خود را با استفاده از این قانون برطرف کردند و توانستند با ایجاد کارگاه‌های کوچک زمینه پیشرفت خود را فراهم کنند. 

وی بیان کرد: در استان فارس بیش از ۲۰ هزار کارگاه کوچک وجود دارد که باید تقویت شوند زیرا روزبه‌روز امنیت شغلی برای این افراد کاهش می‌یابد.

فروغان با اشاره به دومین خواسته اصنافیان فارس از هیئت دولت گفت: کارگاه‌ها و کارخانه‌های استان فارس به دلیل اوضاع بد اقتصادی کشور روزبه‌روز کم رونق تر از گذشته می‌شوند و بسیاری از آنان نیمه فعال یا تعطیل هستند و اعطا تسهیلات کم‌بهره و درازمدت می‌تواند جان دوباره‌ای به این فعالان اقتصادی بدهد. 

نائب رئیس اتاق اصناف شیراز با اعلام آمار مراکز فعال در شهرک صنعتی شیراز گفت: در شهرک صنعتی شیراز ۲۲۰ واحد اقتصادی فعال، ۱۸۰ واحد نیمه فعال و ۷۲۳ واحد تعطیل وجود دارد. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.