رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فارس چهارشنبه میزبان رئیس‌جمهور و هیئت دولت است.

۲۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۵
استاندار فارس خبر داد:

فارس چهارشنبه میزبان رئیس‌جمهور و هیئت دولت است.

استاندار فارس گفت: استان فارس در ۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه میزبان رئیس‌جمهور و هیئت دولت است.

سید‌محمد احمدی اظهار داشت: استان فارس در روزهای ۹ و ۱۰ اردیبهشت میزبان رئیس جمهور و هیئت دولت است و در این سفر هیئت دولت از نزدیک با مسائل استان فارس آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه سفر رئیس جمهور و هئیت دولت به استان فارس دوروزه است، گفت: مراسم استقبال از فرودگاه شیراز به‌سمت شاهزاده قاسم است و رئیس جمهور در حرم حضرت شاه‌چراغ(ع) در دیدار با مردم و نخبگان سخنرانی می‌کنند.

استاندار فارس افزود: وزرا و اعضای هیئت دولت به شهرستان‌ها سفر کرده و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم آگاه می‌شوند و به مطالبات مردمی رسیدگی می‌کنند.

احمدی خاطرنشان کرد: بخشی از پروژه‌ها مانند ساخت بزرگترین کارخانه تولید شمش آلومینیوم در لامرد، هتل زندیه شیراز، اتن‌گیری پالایشگاه پارسیان برای پنج پتروشیمی در شرق استان فارس از طریق ویدئوکنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

وی از برگزاری جلسه اختصاصی سرمایه‌گذاران استان فارسی در داخل و خارج از کشور با حضور رئیس جمهور خبر داد و تصریح کرد: این جلسه با حضور مسئولان بانک مرکزی و مسئولان صندوق توسعه ملی برگزار می‌شود.

استاندار فارس با اشاره به اینکه ۳۹ درصد از مصوبات سفر دولت دهم به استان فارس اجرایی نشده است، بیان کرد: یکی از این پروژه‌ها اتصال بندرعباس به مرکز استان فارس برای کاهش بار ترافیکی وسائل نقلیه سنگین به شیراز است که تاکنون اجرایی نشده است و در این سفر برای تکمیل آن اعتبارات لازم اختصاص می‌یابد.

احمدی به برخی از طرح‌های پیشنهادی استان فارس در این سفر اشاره کرد و گفت: طرح انتقال آب از خلیج فارس به جنوب و شرق استان فارس، بین‌المللی کردن دانشگاه شیراز، تکمیل ورزشگاه میان‌رود، تکمیل آزادراه شیراز ــ اصفهان، تأمین اعتبار برای خط یک متروی شیراز و تأمین اعتبار برای تکمیل خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز از جمله مهم‌ترین طرح‌های پیشنهادی استان فارس است.

وی با اشاره به ۳۰ طرح نیمه‌تمام ورزشی در استان فارس گفت: این طرح‌ها نیاز به تأمین اعتبار دارد  و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و در صورت تأمین اعتبار بخشی در سال ۹۴ و بخشی در سال ۹۵ تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

احمدی تصریح کرد: مبلغ ریالی برای اجرای طرح‌های عمرانی استان فارس بیش از هزار میلیارد تومان بوده و این به‌جز فاینانس و تسهیلات به شرکت‌های بزرگ و بنگاه‌های اقتصادی است.

استاندار فارس با اشاره به اهمیت مصوبات سفر رئیس جمهور افزود: ۴ جلسه در استان فارس و سه جلسه در تهران برای نهایی شدن این مصوبات برگزار شده است.

احمدی از تمامی مردم درخواست کرد باشکوه‌تر از همیشه در مراسم استقبال از رئیس جمهور و هیئت دولت شرکت کنند./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.