رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پرداخت معوقه پزشکان خانواده در فارس

۱۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی فارس خبر داد

پرداخت معوقه پزشکان خانواده در فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان فارس از پرداخت مطالبات معوقه پزشکان خانواده این استان در دهه اول اردیبهشت‌ماه امسال خبر داد.

محمدهادی ایمانیه  با اشاره به پرداخت معوقه پزشکان خانواده، اظهار داشت: با رایزنی‌های صورت گرفته با بیمه‌ها تمام مطالبات معوقه این پزشکان تا پایان سال ۹۳ توسط پرداخت می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواستار استفاده مردم استان از طرح پزشک خانواده شد و افزود: افرادی که بیمه نیستند می‌توانند با بیمه سلامت ایرانیان وارد طرح پزشک خانواده شده و از مزایای آن بهره‌مند شود.

ایمانیه از اهداف مهم اجرای طرح پزشک خانواده را توجه به سلامت مردم عنوان کرد و گفت: آنچه در این طرح بیشتر مورد توجه قرار گرفته توجه به موضوع آموزش مردم و پیشگیری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه ۳۰ مرکز شبانه‌روزی در شیراز خدمات پزشک خانواده را ارائه می‌دهند گفت: بیماران با مراجعه به این مراکز می‌توانند از خدمات درمانی طرح پزشک خانواده بهره‌مند شوند.

ایمانیه با اشاره به اینکه در حال حاضر تمام آزمایشگاه‌ها در استان فارس نیز وارد طرح پزشک خانواده شده و مراحل آزمایش نیز از طریق پزشک خانواده انجام می‌شود تصریح کرد: در شهرستان‌ها تمام پزشکان متخصص در طرح پزشک خانواده قرارداد منعقد کرده و در شهر شیراز نیز  بیش از دو سوم از این پزشکان در اجرای طرح پزشک خانواده مشارکت دارند.

قائم مقام وزیر بهداشت در استان فارس با بیان اینکه طرح پزشک خانواده همچنان ادامه دارد و در نقاط مختلف کشور نیز اجرایی می‌شود گفت: در استان فارس ۹۵ درصد از پزشکان عمومی با اجرای طرح پزشکان خانواده قرار داد منعقد کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان فارس همچنین با اشاره به اجرای  طرح تحول نظام سلامت در این استان تصریح کرد: کاهش پرداخت از جیب مردم، تامین ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز بیماران بستری در بیمارستان‌های دانشگاهی، کاهش هشت درصدی آمار سزارین‌ها با تاکید بر زایمان طبیعی و حذف زیرمیزی از دستاوردهای این طرح در استان فارس است.

ایمانیه خاطرنشان کرد:هیچ پزشکی حق دریافت وجه نقد یا چک را از بیمار ندارد و اگر موردی در این زمینه یا سایر موارد مشاهده شد مردم می‌توانند با شماره ۱۶۹۰ تماس گرفته و برای پیگیری اطلاع دهند./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.