رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فارس به عنوان قطب قرآنی کشورمطرح شد

۱۰:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۵

فارس به عنوان قطب قرآنی کشورمطرح شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت:ما در پی این هستیم که این استان را نه تنها به عنوان قطب قرآنی جنوب کشور بلکه قطب قرآنی ایران مطرح کنیم.

 بهزاد مریدی افزود:این ایده بایدتحقق یابد زیرا بزرگترین موسسه های قرآنی کشور در این استان قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در مورد برنامه های شورای توسعه فرهنگ قرآنی این استان ، اظهار داشت:اتاق فکر این شورا در محل این اداره کل تشکیل شده است و سه مصوبه آن را با توجه به اهتمام نماینده ولی فقیه در استان فارس در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: این سه مصوبه شامل برپایی هفته های قرآنی، تدوین اطلس قرآنی استان فارس و طرح آموزش همگانی قرآن است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود:تمام کتاب ها در طول تاریخ دچار دستخوش و تغییر شده اند، اما در قرآن هیچ تغییری وجود ندارد، شاید بدین خاطر است که بیش از هزار سال است که تمام همت دشمنان بر این بوده که به جای حمله به مسلمانان، به این کتاب آسمانی حمله می کنند.

مریدی ادامه داد:امروزه مشاهده می کنیم دشمنان اسلام کتابی به نام مثلث توحیدی را روانه کشورهای خلیج فارس کرده اند و می کوشند تا هجمه ای علیه کتاب آسمانی مسلمانان ایجاد کنند اما باز هم موفق نخواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، یکی از عوامل مانایی قرآن کریم را در وجود حافظان و عاملان به این کتاب آسمانی دانست و گفت: شاید به این دلیل است که جایگاه حافظان قرآن همواره در اندیشه و قلب مردم والا و رفیع است .

مریدی گفت:در ماه مبارک رمضان امسال برنامه های قرآنی بسیاری در این استان اجرا خواهیم کرد، که از جمله آنها می توان به برپایی نمایشگاه های بزرگ قرآنی اشاره کرد و برای انجام این مهم امیدوار به حمایت های جدی این وزارتخانه هستیم.

وی همچنین به فعالیت های خبرگزاری قرآنی ایکنا در استان فارس اشاره کرد و گفت:چندین سال است که این خبرگزاری تمام همت خود را برای پوشش مناسب اخبار قرآنی فارس به کار گرفته است که این امر قابل تقدیر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در بخش دیگری از مطالب خود در مورد سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت که قرار است در اردیبهشت جاری به این استان انجام شود ،بیان داشت:با توجه به این که بسیاری از دغدغه های رهبر معظم انقلاب مربوط به حوزه فرهنگ است از این رو تحت هیچ شرایطی نباید از این حوزه غافل شویم و در سفر رییس جمهوری نیز طرح مسائل مربوط به این حوزه برای ما بسیار ارزشمند و مهم است.
بنا به اظهار مسوولان استانداری فارس ، سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت در اردیبهشت جاری به این استان انجام می شود./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.