رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

انتقاد فعال محیط زیست به سگ کشی درشیراز

۱۹:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۳
فعال محیط زیست مطرح کرد

انتقاد فعال محیط زیست به سگ کشی درشیراز

یک فعال محیط زیست و کارشناس ارشد مسایل سیاسی در مورد جریان تزریق اسید به سگ ها گفت:شیراز شهر مهمان نوازان و مهمان نوازی است و روش سگ کشی با اخلاق این شهر در تضاد است زیرا سگ کشی ترویج فرهنگ خشن است.

مانی همتی بیان کرد: برملا شدن و انتشار نوع کشتن این حیوانات بی آزار و با وفا در فضاهای مجازی و رسانه های گروهی درست در نیمه فرروردین ماهی که هر ساله تداعی گر رسم بجا آوردن مهمان نوازی شیرازی هاست نه تنها دل طرفداران محیط زیست را بدرد آورد بلکه خشم مردم سراسر دنیا را از این سبک ترویج فرهنگ خشن آشکار کرد. 

وی با تشبیه تصاویر منتشر شده به یک فیلم خشن افزود: صد رحمت به داعش که با همان خلق و خوی ددمنشانه که از آنها سراغ داریم اگر سر می برند لااقل قربانیان خود را یکباره خلاص می کنند نه اینکه با تزریق اسید ذره ذره جان آنها را می گیرند.

همتی گفت:اگر این قضیه جزو آمار جرم و جنایت بشری به شمار نمی رود پس چیست و البته خدا را سپاسگزاریم که در میان این مجرمان سگ کش با توجه به گویش آنها یک نفر هم شیرازی نبود اما باز هم این مسأله اصل قضیه را توجیه نمی کند چون این حادثه گویا در شهر مهربانی ها و مهمان نوازی ها رخ داده است.

این فعال محیط زیست بیان کرد: هرچند در جنجال های رسانه ای و شکوائیه به سازمان بازیافت و پسماند شهرداری شیراز طی نشست های مکرر با NGO های محیط زیست قول هایی داده شده تا قطعه زمینی در برمشور در اختیار طرفداران محیط زیست قرار گیرد تا از این حیوانات نگهداری کنند که آن هم جای بحث و بررسی زیادی دارد.

وی با بیان اینکه شأن انسانی ، رفتار خشن با حیوانات نیست، ادامه داد: گاندی رهبر سابق هندوستان می گفت اگر می خواهید سطح فرهنگ ملتی را بفهمید نوع رفتار آنها با حیوانات را بسنجید و اکنون که در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت هستیم انتظار داریم شهرداری مسأله حیوانات و محیط زیست را نادیده نگیرد و جزو مسایل اصلی خود قلمداد کند نه اینکه با وعده به تأمین امکانات حداقلی فقط سعی در رفع تکلیف داشته باشد./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.