رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدت‌زمان حضور هیئت دولت متناسب با وسعت و ظرفیت فارس

۱۰:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۳
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خواستار شد

مدت‌زمان حضور هیئت دولت متناسب با وسعت و ظرفیت فارس

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از انتظارات ما در جریان سفر هیئت دولت به فارس این است که مدت‌زمان این حضور متناسب با جمعیت، وسعت و ظرفیت این استان باشد تا عقب‌ماندگی‌هایی که در چند سال اخیر داشته‌ایم بررسی و جبران شود.

ضرغام صادقی با اشاره به سفر رئیس جمهور به فارس به تشریح مطالباتی از هیئت دولت در راستای توسعه این استان پرداخت و اظهار داشت: فارس با داشتن ۲۹ شهرستان و بیش از ۸۰ شهر در درون خود؛ نیازمند به توجه و جمع‌آوری اطلاعات بیشتر از محرومیت‌هایی است که در سطح آن وجود دارد تا زمینه تصمیم‌گیری‌های کلان بیش‌ازپیش فراهم شود.

فارس قطب انرژی کشور شود

نماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه درصد قابل‌توجهی از تولید گاز کشور درون استان فارس انجام می‌شود، افزود: یکی از انتظارات ما این است که این استان به‌عنوان قطب انرژی کشور در نظر گرفته شود و به طبع آن، یک سری شرکت‌هایی که به‌عنوان ساختار انرژی قلمداد می‌شود به شهر شیراز و استان فارس منتقل شود.

صادقی در ادامه خواستار ایجاد مرکز فرهنگی، رفاهی و تفریحی برای کارکنان مجموعه نفت شد و افزود: در کنار این انتقال ساختاری و ساختمانی یک سری تمهیدات ازجمله ایجاد مرکز فرهنگی، رفاهی و تفریحی برای کارکنان مجموعه نفت در نظر گرفته شود تا کارکنان این بخش در چهار شرکت اصلی از مزایای این موضوع بهره‌مند شوند.

وی در ادامه خواستار احداث بیمارستان اختصاصی برای کارمندان و کارکنان مجموعه نفت شد و افزود: بر اساس پیگیری‌هایی که درگذشته داشته‌ایم باید حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان برای بیمارستان ویژه کارکنان مجموعه نفت در نظر گرفته شود که یا بیمارستانی برای این مجموعه خریداری و یا ساخته شود تا کارکنان مجموعه نفت بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

زمزمه‌هایی که در مورد اپتیک مطرح‌شده، خاموش شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه شیراز به‌عنوان قطب الکترونیک کشور است، اضافه کرد: نخستین انتظار و مطالبه ما از هیئت دولت این است که نه‌تنها باید به ظرفیت‌های پیشین قطب الکترونیک بودن شیراز افزوده شود، بلکه ساختارها و مدیریت‌ها در استان فارس و شهر شیراز متمرکز و زمزمه‌هایی که در مورد اپتیک مطرح‌شده، خاموش شود.

صادقی افزود: این قطب الکترونیکی در شیراز باید بیش‌ازپیش تقویت شود و متناسب با ساختارها، اعتبارات و مرکز تصمیم‌گیری به استان فارس و این شهر اختصاص پیدا کند.

 وی ظرفیت پزشکی در فارس را بی‌نظیر دانست و افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر اساس ظرفیتی که دارد باید بیش‌ازپیش تقویت شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گرچه خدمات‌رسانی پزشکی ما در شهر شیراز است اما این خدمات‌رسانی نه‌تنها به فارس بلکه به استان‌های هم‌جوار دیگر نیز سرایت می‌کند و درواقع مراجعات بسیاری از استان‌های هم‌جوار به سبب ظرفیت پزشکی که در فارس وجود دارد، صورت می‌گیرد.

صادقی تأکید کرد: هرگونه تصمیم‌گیری درزمینهٔ توسعه و تقویت این بخش به‌نوعی خدمات‌رسانی به جنوب و جنوب غربی کشور قلمداد می‌شود.

اعتبارات بیمارستان جایگزین نمازی در بودجه ۹۴ و ۹۵ پررنگ دیده شود

وی بابیان اینکه بیمارستان جایگزین نمازی یکی از بیمارستان‌های بزرگ کشور قلمداد می‌شود، بیان کرد: این بیمارستان بالغ‌بر یک هزار تخت ظرفیت دارد که باید اعتبارات آن در بودجه‌های ۹۴ و ۹۵ پررنگ دیده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تزریق اعتبارات برای این بیمارستان باید به نحوی پیش رود که در کوتاه‌مدت یا میان‌مدت شاهد به بهره‌برداری رسیدن آن باشیم.

صادقی گفت: بیمارستان‌های در حال ساخت بانوان، روانی، سوختگی و خاتم‌الانبیا (ص) که درصد پیشرفت فیزیکی بالایی دارند، باید اعتباراتی به آن‌ها اختصاص یابد و در کوتاه‌مدت و ظرف یکی دو سال تمام این‌ها به بهره‌برداری برسد تا این بیمارستان‌ها بتواند برای جنوب و جنوب غرب کشور به شکلی اختصاصی، فوق تخصصی و پیشرفته سرویس‌دهی کنند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت گیاهان دارویی در فارس بسیار بالا است، افزود: برای رونق‌بخشی به این بخش باید دانشگاه علوم پزشکی تقویت شود تا بتوان از این ظرفیت درزمینهٔ داروسازی استفاده کرد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درخواست ما از هیئت دولت این است که پرورش گیاهان دارویی و استفاده از آن‌ها در فارس تقویت و اعتبارات، احکام و مجوزهایی صادر شود تا بتوانیم زمینه یک سرمایه‌گذاری مفید و خدمات‌رسانی ارزشمندی را نه‌تنها به این استان بلکه به‌کل کشور داشته باشیم.

بیمارستان دوم تأمین اجتماعی شیراز احداث شود

صادقی ضمن تأکید بر اینکه کارگران زحمت‌کش و افرادی که زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، از حیث خدمات درمانی و مراکز تفریحی و رفاهی نیازمند نگاه ویژه‌ای هستند، افزود: یکی از مطالبات و درخواست‌های ما از هیئت دولت احداث و ساخت بیمارستان دوم تأمین اجتماعی در شیراز است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون سازمان تأمین اجتماعی این آمادگی را دارد و وزارت بهداشت باید همراهی کند تا مجوز بیمارستان دوم تأمین اجتماعی شیراز صادر شود و قشر کارگر و کسانی که زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند از مزایای این مرکز درمانی بیش‌ازپیش استفاده کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مراکز تفریحی، رفاهی و سالن‌هایی که می‌تواند خدمات‌رسانی مفیدی به جامعه کارگری بدهد، در فارس ایجاد و تقویت شود./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.