رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پنج مرگ در روز سهمیه استان فارس از تصادفات مرگبار

۱۴:۰۲ - ۲۰۱۵/۰۲/۲۵
لنکرانی خبر داد

پنج مرگ در روز سهمیه استان فارس از تصادفات مرگبار

رییس مرکز سیاستگذاری سلامت استان فارس با بیان این که ۱۰ درصد از حوادث ترافیکی منجر به فوت کشور در این استان رخ می دهد گفت:روزانه پنج نفر در فارس بر اثر این سوانح جان خود را از دست می دهند .
کامران باقری لنکرانی ، روز چهارشنبه در پنجمین همایش کشوری کاهش اثرات سوانح و تصادفات رانندگی در شیراز افزود: بر اساس آمارهای کشوری ارائه شده آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات در کشورمان روزانه ۵۰ نفر است که در مقایسه با برخی از کشورها این آمار بالایی است .
 
وی ادامه داد:درحالی که کشورهای صنعتی برای کاهش شمار کشته شدگان در تصادفات برای ۲۰ سال آینده برنامه ریزی کرده اند این آمار در کشورهای با درآمد کمتر در این مدت روندی فزاینده دارد.
 
لنکرانی بیان کرد: اغلب کسانی که در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند جوانان و نوجوانان و کسانی هستند که در رده سنی جمعیت فعال قرار دارند و این افراد در بهترین سال های زندگی از دست می روند .
 
وی گفت: ۵۶ درصد از جان باختگان در تصادفات رانندگی بین ۱۸ تا ۴۹ سال سن دارند که این سن جمعیت فعال کشور است و فقدان این افراد ضربه بزرگی به هرم سنی جمعیت وارد می کند .
 
رییس مرکز سیاستگذاری سلامت استان فارس اضافه کرد: اگر برای کاهش ۲۵ درصدی خسارت های ترافیکی برنامه ریزی کنیم این رقم معادل نیمی از درآمد نفت است که صرفه جویی شده است .
 
لنکرانی گفت:متاسفانه اغلب تصادفات منجر به مرگ برون شهری است و این موضوع گوشزدی به مسوولان مربوط برای برنامه ریزی بیشتر و بهتر است .
 
پنجمین همایش کشوری کاهش اثرات سوانح و تصادفات رانندگی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مدت دو روز در این شهر ادامه دارد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.