رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افتتاح پایانه پروازهای داخلی فرودگاه شیراز در سفر رییس جمهوری

۲۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۲
مدیرکل فرودگاههای استان فارس خبر داد

افتتاح پایانه پروازهای داخلی فرودگاه شیراز در سفر رییس جمهوری

مدیرکل فرودگاههای استان فارس گفت: همزمان با سفر رییس جمهوری وهیات دولت به استان فارس، پایانه داخلی فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز نیز افتتاح می شود .

حمید رضا سیدی در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: این پایانه دارای ۱۶ هزار متر مربع مساحت است که برای ساخت آن ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: حدود ۹ هزار متر مربع از فضای پایانه داخلی فرودگاه شیراز با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است.

او اظهار کرد: کار محوطه سازی اطراف پایانه پروازهای داخلی نیز با حدود ۹۰ هزار متر مربع مساحت و سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال انجام شده است.

مدیرکل فرودگاههای فارس گفت: همچنین همزمان با افتتاح این پایانه، از موتورخانه و تاسیسات مولد سرما و گرما این فرودگاه در ساختمانی به مساحت یک هزارو ۱۰۰مترمربع وتونل انتقال انرژی با حدود ۷۰۰ متر مربع طول و مجهز به دستگاه های سرد کن (چیلر)، دیگ های آب گرم، هواسازها و سایر تجهیزات که حدود ۱۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده به بهره برداری خواهد رسید.

سیدی گفت:حدود ۸۰ میلیارد ریال نیز صرف خرید پنج دستگاه خودرو آتش نشانی و سه دستگاه خودرو ایمنی و آتش نشانی فرودگاه و همچنین بازسازی خودروهای قدیمی شده است.

وی بیان کرد: برای احداث ساختمان یک هزار و ۶۰۰ متر مربعی ایمنی و آتش نشانی و ساختمان دو هزار و ۴۰۰ متر مربعی پلیس فرودگاه نیز حدود ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

او ادامه داد: برای توسعه پارکینگ هواپیماها با ۳۳ هزار متر مربع مساحت و همچنین نوسازی و بازسازی دو باند و ۹۰ هزار متر مربع پارکینگ کنونی هواپیماها نیز اعتباری در حدود ۴۰ میلیارد ریال صرف شده است.

مدیرکل فرودگاههای فارس ادامه داد: ۴۷۰ هزار یورو برای خرید سامانه مسیر یابی (سوئیچینگ) برج مراقبت پرواز و ۱۰ میلیارد ریال نیز برای خرید تجهیزات فیبر نوری و اتصال به مرکز شهید مدرس و مرکز شهید فیاض بخش و دیگر تجهیزات و سامانه های داخلی و سامانه انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا (VOIP) هزینه شده است.

او افزود: برای احداث پارکینگ طبقاتی با گنجایش ۷۵۰ خودرو و ساخت واحدهای تجاری در مجموع به مساحت ۲۹ هزار متر مربع نیز ۱۱۰ میلیارد ریال صرف شده است.

سیدی گفت:همچنین همزمان با سفر رییس جمهوری به فارس ، عملیات احداث ساختمان پایانه های پروازهای خارجی با ۲۱ هزار متر مربع مساحت، محوطه سازی و پارکینگ خودرو و چهار دستگاه پل عابر پیاده با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز خواهد شد.

وی افزود:با بهره برداری از تمام پروژه های در دست اجرا در سال جاری (به جز پایانه پروازهای خارجی) ظرفیت فرودگاه شهید دستغیب شیراز به دو برابر افزایش خواهد یافت و تعداد پروازهای این فرودگاه از حدود ۹۰ پرواز در روز به ۱۲۰ پرواز خواهد رسید.

مدیرکل فرودگاههای فارس اضافه کرد: همچنین با حمایت مسوولان استانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی، امسال یک شرکت هواپیمایی بومی در این استان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و نخستین هواپیمای متعلق به این شرکت هفته گذشته وارد فرودگاه شهید دستغیب شیراز شد.

سیدی افزود: هم اینک، پایانه فرودگاه لامرد با پنج هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیز در دست اجراست که همزمان با دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته مسوولان استانداری فارس ، سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت قرار است در اردیبهشت جاری به این استان انجام شود./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.