رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تجهیز ۴ هزارتاکسی در شیراز به دستگاه کارت‌خوان

۱۱:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۲
معاون شهردار شیراز خبر داد

تجهیز ۴ هزارتاکسی در شیراز به دستگاه کارت‌خوان

معاون حمل و نقل شهرداری شیراز از تجهیز چهار هزار تاکسی در این شهر به دستگاه کارت‌خوان خبر داد.

علی زحمتکش با بیان اینکه طرح تجهیز چهار هزار دستگاه تاکسی به دستگاه کارتخوان در این شهر اجرایی می‌شود، اظهار داشت: با اجرای این طرح که تا پایان شش ماه نخست امسال به سرانجام می‌رسد،شهروندان می‌توانند با کارت‌های شهروندی کرایه‌های تاکسی را پرداخت کنند.

زحتمکش‌ افزود: اواخر سال گذشته مذاکره  لازم در مورد اجرای این طرح با بانک شهر صورت گرفت و در تفاهم منعقد شده، مقرر شد در مرحله نخست نصب دستگاه‌های کارتخوان در چهار هزار تاکسی شهر شیراز در تابستان امسال انجام شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  ۱۲ هزار تاکسی در شهر شیراز فعال است، گفت: همچنین با برنامه‌ریزی انجام شده نصب کارتخوان در چهار هزار تاکسی گردشی شیراز برای نیمه‌دوم امسال در دست اقدام و عملیاتی شدن است.

معاون شهردار شیراز با اشاره به اینکه همواره برخی شهروندان نسبت به نحوه پرداخت کرایه‌های تاکسی اعتراض داشتند افزود: با تجهیز تاکسی‌ها به دستگاه کارتخوان بسیاری از این مشکلات رفع می‌شود.

زحمتکش در مورد ابلاغ افزایش کرایه‌های تاکسی در شهر شیراز نیز خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز به ازای هر کورس که یکهزار و ۵۰۰ متر است ۵۰ تومان به نرخ کرایه‌های تاکسی در این شهر افزوده شد.

معاون حمل و نقل شهرداری شیراز تصریح کرد: از نیمه اردیبهشت‌ماه امسال افزایش کرایه‌های تاکسی از ۳۵۰ تومان به ۴۰۰ تومان در شهر شیراز به طور رسمی با نصب برچسب‌های تاکسیرانی عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد:  بر اساس مصوبه جدید شورای اسلامی شهر، ورودی  تاکسی‌های تلفنی از یک هزار و ۸۵۰ تومان به دو هزار و ۱۰۰ تومان افرایش و همچنین به ازای هر کیلومتر پیمایش از ۳۷۰ تومان به ۴۲۵ تومان رسید.

معاون حمل و نقل شهرداری شیراز گفت: نرخ ورودی کرایه تاکسی‌های فرودگاه و راه آهن نیز  از سه هزار تومان به سه هزار و ۶۰۰ تومان و به ازای هر کیلومتر پیمایش از ۳۷۰ تومان به ۴۵۰ تومان  افزایش یافت./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.