رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شکافی که میان فارس با سایر استان‌ها وجود دارد برطرف شود

۱۵:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۲۱
ضرغام صادقی :

شکافی که میان فارس با سایر استان‌ها وجود دارد برطرف شود

نماینده مردم شیراز گفت: باید شکافی که میان فارس با سایر استان‌های دیگر وجود دارد، کاسته و برطرف شود.

به گزارش صبح شیراز ، ضرغام صادقی نماینده مردم شیراز و عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: پیرو اعلام ریاست جمهوری در مورد سفر رئیس جمهور به فارس، برای اینکه سفر بهتر به سرانجام برسد و آثار و برکات این سفر برای استان فارس و شهر شیراز ماندگار و بیشترین تأثیر را داشته باشد، جلساتی با حضور نماینده ولی‌فقیه در فارس، استاندار فارس و معاونان وی و مجمع نمایندگان استان فارس و نیز جلساتی با حضور استاندار و معاونان استاندار، مجمع نمایندگان فارس و معاون اجرایی ریاست جمهوری برگزار شده که مسائل و پیشنهاد‌های متعددی در این جلسات مطرح و مورد بررسی قرار گرفته است.

وی به مطالبات و پیشنهادها به هیئت دولت اشاره کرد و افزود: این سفر باید یک سفر غیرسیاسی باشد و در سایه کارشناسی و خدمات‌رسانی به سمتی برود که حاشیه‌ای برای این سفر اتفاق نیفتد و مردم بتوانند در یک فضای آرام از آثار و برکات این سفر بهره‌مند شوند.

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر اینکه از ظرفیت ریاست جمهوری استفاده می‌کنیم باید از ظرفیت سایر مجموعه‌هایی که در این راستا انجام‌ وظیفه می‌کنند از جمله وزرا و دستگاه‌های ذی‌ربط دیگر استفاده کنیم و از خدمات آنها بهره‌مند شویم.

صادقی ادامه داد: ما شرایط دولت و مشکلات مردم را با هم می‌بینیم و مشکلات استان فارس بر اساس اولویت‌بندی‌هایی که وجود دارد، عرضه شود که ما مطالباتمان بیشتر بر مبنای اولویت‌های کاری در استان فارس منتقل شود و آثار آن را در کوتاه‌مدت و حداکثر تا پایان سال‌های ۹۴ و ۹۵ ببینیم.

وی بابیان اینکه باید بر مبنای آمایش سرزمین مشکلات فارس ارائه شود، اضافه کرد: بررسی ما این بود که مهم‌ترین معضل این استان مشکل اشتغال بوده و ما بیشتر مطالبی را که مطرح می‌کنیم بحث اشتغال و کاهش دادن نرخ بیکاری در فارس است.

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی توسعه فارس، رونق اقتصادی و جبران عقب‌ماندگی‌های این استان را از مهم‌ترین اولویت‌های دیگر دانست و افزود: باید شکافی که میان فارس به نسبت سایر استان‌های دیگر وجود دارد، کاسته شود.

صادقی افزود: موضوعات و مطالبات خود را در قالب اخذ اعتبارات و مجوزها و یا احکامی که می‌تواند به‌نوعی در توسعه این استان در آینده مؤثر باشد، تقسیم کردیم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه فارس و شهر شیراز به‌ عنوان سومین حرم اهل‌بیت (ع) در نظر گرفته ‌شده است باید آثار این سفر در مقولات فرهنگی نهادینه و کارهایی انجام شود که آثار فرهنگی آن در زمینهٔ مسائل فرهنگی و اجتماعی مشخص باشد.

نماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های توسعه فضای فرهنگی افزود: توجه به ظرفیت گردشگری استان فارس هم از حیث زیارتی، سیاحتی و آثار باستانی و هم از حیث گردشگری در حوزه سلامت باید مورد توجه ویژه دولت قرار گیرد.

صادقی تصریح کرد: اگر در زمینهٔ میراث فرهنگی، گردشگری و آثار باستانی‌ کارهایی انجام شود که زمینه تشویق و ترغیب گردشگران داخلی و خارجی بیش‌ از پیش فراهم شود، زمینه درآمدزایی و اشتغال‌زایی در استان فارس فراهم می‌شود.

وی به مطالبات در راستای توسعه فضای فرهنگی و گردشگری اشاره کرد و گفت: باید زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های آموزش، ساخت هتل، حمل‌ونقل و بحث‌های زیرساختی که کمک می‌کند به اینکه رغبت گردشگران داخلی و خارجی بیشتر شود، فراهم آید.

 عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهر شیراز ظرفیت جذب توریست در زمینهٔ سلامت و درمان را دارد، افزود: باید ایجاد شهرک سلامت موردتوجه واقع شود و برای زیرساخت‌های اولیه آن اعم از آب، برق، گاز و جاده‌های دسترسی مقدمات اولیه فراهم آید و اعتباراتی در این زمینه در نظر گرفته شود.

 صادقی به ظرفیت سرمایه‌گذاری در این شهرک اشاره کرد و گفت: زمینه سرمایه‌گذاری در این شهرک سلامت بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است که باید این زمینه فراهم شود و اشتغال‌هایی که در این راستا ایجاد می‌شود، زمینه کاهش بیکاری در استان فارس به‌‌ ویژه در زمینهٔ سلامت بیش‌ از پیش فراهم شود.

وی به دیگر مطالبات از هیئت دولت نسبت به توسعه فضای فرهنگی فارس اشاره کرد و افزود: حوزه‌های علمیه، اماکن فرهنگی و دانشگاه مهدویت وابسته به جمعی از فرهنگیان و اهل فرهنگ، باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

نماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: هیئت دولت باید از لحاظ اعتبارات و احکام و مجوزهای اماکن مذهبی دیگر در استان فارس همانند حرمین مطهر شاه‌چراغ و سید علاءالدین حسین (ع) و دیگر اماکن که می‌تواند به فضای فرهنگی و اجتماعی استان فارس و شهر شیراز کمک کند توجه ویژه داشته باشد تا ما آثار اینکه شیراز به‌ عنوان سومین حرم اهل‌بیت قلمداد شده را در این سفر مشاهده کنیم.

 ایجاد دانشگاه فرهنگیان، احداث بیمارستان شرکت نفت، تأمین اعتبار قطارشهری شیراز و راه‌اندازی هرچه سریع‌تر خط اول و دوم قطار شهری، ایجاد قطار سریع‌السیر شیراز ـ اصفهان، تبدیل منطقه ویژه اقتصادی به منطقه آزاد، حفظ لیزر اپتیک در شهر شیراز، کمک به مرکز توان‌بخشی وابسته به بنیاد شهید، ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری، اجرای طرح نکاشت، احیای دریاچه‌ها و تالاب‌ها، تکمیل سریع‌تر بیمارستان جایگزین بیمارستان نمازی و بیمارستان‌های روانی، سوختگی، بانوان و خاتم‌الانبیا(ص)، احداث بیمارستان دوم تأمین اجتماعی، تکمیل کمربندی شیراز، تکمیل سریع‌تر ساختمان هلال‌احمر استان فارس، تکمیل خط دوم آب‌رسانی به شهر شیراز، تکمیل آزادراه و راه‌آهن شیراز ـ بوشهر و شیراز ـ اصفهان و احداث و تقویت صنایع تبدیلی، بسته‌بندی و سردخانه‌های محصولات کشاورزی از دیگر مطالبات صادقی از هیئت دولت بود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.