رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تحول و ارتقا اقتصاد جنوب کشور در گرو توسعه پایدار فارس

۱۳:۰۲ - ۲۰۱۵/۰۲/۲۵
قادری عنوان کرد

تحول و ارتقا اقتصاد جنوب کشور در گرو توسعه پایدار فارس

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه پایدار فارس در بخش های مختلف تحول و ارتقا اقتصاد در جنوب کشور را تضمین می کند.

جعفر قادری ، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بهره گیری و ارتقا ظرفیت های تجاری، صنعتی و کشاورزی فارس می تواند مسیر توسعه جنوب کشور را فراهم کند.

وی بیان کرد: ذخایر نفت و گاز غنی در فارس و همجواری با منطقه پارس جنوبی از قابلیت های مهم این استان است که باید از اولویت های توسعه ای فارس به شمار آید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ، وجود دانشگاه های معتبر در فارس ، وجود پارک علم و فناوری معتبر و فعال در این استان را فرصت مناسبی برای رشد صنعت و توجه به دانش های نوین بیان کرد.

قادری افزود:ایجاد منطقه ویژه فناوری در فارس فرصتی است که می توان از آن برای رشد صنایع با اتکا به دانش محوری و کارآفرینی بهره گرفت.

این نماینده مجلس گفت:فارس بااتکابه قطب پزشکی خودمی توانددرتوسعه صنایع نوین و صنایع نانو بیوتکنولوژی در این بخش گام های بلندی بردارد.

قادری افزود:ایجاد ارتباط جنوب کشور به شمال از طریق فارس و زمینه سازی برای ایجاد زیرساخت ها و بهره گیری از توان منطقه می تواند در روند توسعه اثرگذار باشد.

به گفته وی ، با توجه به پیشینه فارس در صنایع الکترونیک ، این مهم باید مد نظر دولتمردان در برنامه ریزی های توسعه استان قرار گیرد .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: استان فارس از معادن غنی و در برخی مناطق کم نظیر برخوردار است و بهره برداری بهینه از این داشته ها نیازمند حمایت از صنایع فرآوری است.

قادری ادامه داد: فارس در تولید اغلب محصولات کشاورزی و باغی رتبه های نخست کشور را داراست و بدون تردید تغییر کشاورزی از شیوه سنتی به صنعتی گام مهمی در حفظ و مدیریت منابع استان محسوب می شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.