رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صدورمجوز استخدام۹۰۰پرستار دراستان فارس

۱۰:۰۲ - ۲۰۱۵/۰۲/۲۴

صدورمجوز استخدام۹۰۰پرستار دراستان فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از صدور مجوز استخدام ۹۰۰ پرستار در استان فارس خبر داد.

محمدهادی ایمانیه ظهر دیروز در آئین بزرگداشت روز پرستار با بیان اینکه در کمتر کشوری چنین اختلاف و فاصله‌ای میان درآمد پزشکان و پرستاران وجود دارد، اظهار داشت: این فاصله که از عدالت علوی به دور است شایسته جامعه اسلامی نیست.

وی با تأکید بر اینکه مطالبات برحق پرستاران باید با درایت، اخلاص و چشم‌پوشی از منافع شخصی پیگیری شود، افزود: مسئولان کشوری از جمله وزیر بهداشت، دولت و مجلس نیز با این سیستم طبقاتی روبه‌رو شده‌اند که اصلاح آن نیاز به صرف زمان و برنامه‌ریزی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه در یک سال گذشته به دلیل اجرای طرح تحول در نظام سلامت فشار مضاعفی به کادر درمانی به ویژه پرستاران در بیمارستان‌های دانشگاهی وارد شده، خاطرنشان کرد: تحریم‌های ظالمانه در سال‌های گذشته آسیب‌های بسیاری بر جامعه پزشکی ایران تحمیل کرده که پرستاران نیز با تحمل دردها و بی‌پولی‌های بیماران از این لطمات بی‌نصیب نبوده‌اند.

ایمانیه با بیان اینکه خوشبختانه امروز با توجهات حکیمانه مقام معظم رهبری و تلاش‌های دولت و وزارت بهداشت بسیاری از این موانع برطرف شده، تصریح کرد: این موضوع بدون تردید سبب آرامش پرستاران نیز شده است.

وی تأکید کرد: حذف زیرمیزی‌ها، هتلنیگ مناسب در محیط کار، تخصصی شدن بخش‌های ویژه بیماران سرطانی از نکات مثبتی است که در بهبود وضعیت شغلی پرستاران مؤثر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به یکی از مهم‌ترین درخواست‌های پرستاران درمورد افزایش تعرفه خدمات بیان کرد: باز توزیع این تعرفه‌ها و میزان سهم پزشک و پرستار تا هفته گذشته مشخص نبود و پیش از این به صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شد.

ایمانیه عنوان کرد: در بخشنامه‌های جدید پرداخت تعرفه به پزشکان به صورت پلکانی انجام می‌شود که بر این اساس ۴۵ درصد تعرفه به پزشکان تعلق گرفته که با کسر مالیات به ۳۴ درصد می‌رسد.

وی با درخواست از پرستاران معترض مبنی بر اینکه به جای برخورد احساسی با موضوع، مطالبات به حق خود را با جدیت و سماجت پیگیری کنند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز پرستاران را در راستای پیگیری مطالبات قانونی خود همراهی می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی آمادگی کامل خود را برای اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری حتی در کل استان فارس اعلام می‌کند، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های استان فارس کمبود نیروی پرستار دارند و افزایش تعداد پرستار از مطالبات به‌حق جامعه پرستاری است که در این راستا مجوز استخدام ۹۰۰ پرستار در استان صادر شده است.

ایمانیه با اشاره به اینکه ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های پرستاری یکی از برنامه‌های در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، افزود: این موضوع که کیفیت آموزش در دانشگاه‌های سراسری بیشتر از دانشگاه‌های آزاد است واقعیتی غیر قابل انکار است.

وی خاطرنشان کرد: از این پس هر یک از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آزاد که قصد فعالیت در سیستم دانشگاه را داشته باشند باید ابتدا در آزمون سطح‌بندی شرکت کرده و پس از گذراندن دوران کارآموزی فعالیت خود را آغاز کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد: بازرسی و نظارت بیشتر بر واحدهای دانشگاه آزاد و اولویت گذراندن طرح برای دانشجویان پرستاری دانشگاه‌های سراسری از دیگر اقدامات دانشگاه در راستای کیفی‌سازی پرستاری در استان فارس است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.