رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ابهام در اجرای طرح ترافیک شیراز

۱۸:۰۹ - ۲۰۱۵/۰۹/۰۷

ابهام در اجرای طرح ترافیک شیراز

عضو شورای اسلامی شیراز گفت: اجرای طرح ترافیک شیراز در هاله ای از ابهام باقی مانده است.

غلامعلی ترابی عصر دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شیراز، بیان کرد: در حوزه فعالیت های اقتصادی یکی از دغدغه های شورا ایجاد ساختار مناسب و فعالیت های مضاعف در این زمینه توسط شهرداری و ایجاد بستر مناسب جهت ایجاد درآمد پایدار شهری برای شهرداری و عدم فشار عوارضی بر اقشار مردم بود.

وی ادامه داد: به همین دلیل معاونت اقتصادی در شهرداری شیراز شروع به فعالیت کرد ولی متأسفانه امروز شاهد وجود مجموعه های مختلف اقتصادی در شهرداری بدون مدیریت سازمان یافته هستیم و این امر باعث شده در بعضی موارد موازی کاری انجام شده  و بازده مطلوب حاصل نشود.

عضو شورای اسلامی شیراز بیان کرد: درحوزه فضای سبز تأکید شورا بر افزایش سرانه پارک ها و فضای شهر بوده و دراین زمینه تلاش های خوبی انجام می شود ولی سرعت پروژه ها نسبت به سایر پروژه های شهرداری از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و چند پارک بزرگ شهر هنوز درگیر رفع مشکل تملک هستند و یا هیچ گونه طرح اجرایی ماندگاری ندارد.

ترابی با بیان اینکه اجرای طرح ترافیک در هاله ای از ابهام باقی مانده، گفت: طرهای دیگر ترافیکی نیز از قوام مطلوبی برخوردار نیستند و جا دارد که شورا با قاطعیت  به موضوع ورود پیدا کرده و اعضای محترم کمیسیون حمل و نقل به شکل جدی به بررسی علل نا کارآمدی بعضی طرح های ترافیکی و به طور خاص در مرکز شهر بپردازند.

وی با بیان اینکه مبحث برون سپاری پس از فراز و نشیب فراوان وارد عرصه اجرا شده، اظهار داشت: ولی کماکان مردم از نحوه اخذ پروانه های ساختمانی و مسائل مرتبط بطور شدید گله مند هستند و بنابراین نیازمند بررسی مسائل و مشکلات موجود جهت تسریع در روند اجرایی ان و تقویت زیرساخت ها هستیم.

عضو شورای اسلامی شیراز افزود: نحوه تعامل بین حوزه شهرسازی شهرداری های مناطق و  معاونت شهرسازی بعنوان یکی از معضلات ساختاری، باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و مسؤلیت ها به مناطق تفویض شده و نظارت بر عملکرد حوزه شهرسازی مناطق توسط معاونت صورت پذیرد تا مردم از بلاتکلیفی هاو معطلی های بی جا نجات پیدا کنند.

ترابی گفت: مدیریت گردشگری در شهرداری تقویت شده و باید ضمن اختصاص ردیف بودجه خاص، برنامه مدون جهت حداقل چند مکان گردشگری تدوین وافق حرکت در این حوزه مشخص شود و همچنین امکان سنجی و طراحی الگوی شهر شب در امکان زیارتی و سیاحتی شهر مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حدود سه سال است که برنامه پنج ساله توسعه شهر شیراز به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده و در حال اجرا توسط مجموعه پر تلاش شهرداری است، اظهار داشت:  لزوم بررسی دقیق و کارشناسی درصد پیشرفت برنامه و اصلاح فرآیند های لازم جهت محقق شدن آن و احیاناً اصلاح نقیصه های برنامه امر ضروری است. / مهر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.