رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تجهیز خوابگاه های دانشگاه شیراز

۱۷:۰۹ - ۲۰۱۵/۰۹/۰۲

تجهیز خوابگاه های دانشگاه شیراز

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: شمار زیادی از خوابگاه های دانشجویی و غذاخوری های این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید بهسازی و تجهیز شده است.

مجید موحد افزود: معاونت دانشجویی دانشگاه شیراز در فرصت دو ماهه تعطیلی دانشگاه در فصل تابستان همه ظرفیت ها را به کار بسته است تا در ۲۴ نقطه از مکان های مورد استفاده دانشجویان عملیات تجهیز، تعمیر، بازسازی و حتی احداث مکان جدید صورت پذیرد. 
معاون دانشجویی دانشگاه شیراز اظهار کرد: برای این فعالیت های عمرانی اعتباری در حدود ۳۰ میلیارد ریال نیاز بود که هفت میلیارد ریال آن از محل بودجه عمرانی این دانشگاه و مابقی اعتبار مورد نیاز با رایزنی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان دانشجویان داخل کشور، رییس صندوق رفاه دانشجویان این وزارتخانه و همچنین استانداری فارس تامین شده است. 

** جزییات بهسازی خوابگاه ها 
موحد از تعمیر و تجهیز بلوک D خوابگاه شهید دستغیب با ظرفیت پذیرش ۵۰۰ دانشجو با هزینه دو میلیارد ریال سخن گفت و اظهار کرد:علاوه بر نصب موکت جدید در همه اتاق های خوابگاه، همه شیرآلات برای ارتقای وضعیت بهداشتی و صرفه جویی در مصرف آب تعویض شده است و اقدامات دیگری نیز مانند نصب آب سردکن و دستگاه تصفیه آب، عملیات سمپاشی و ... نیز انجام شد. 
وی گفت: ۱۰۰ واحد از اتاق های خوابگاه شهید مفتح دانشگاه شیراز نیز رنگ آمیزی و موکت جدید در آنها نصب شد. 
معاون دانشجویی دانشگاه شیراز اظهار کرد: هم اینک عملیات تعمیر خوابگاه ۳۵۰ نفری پسرانه شهید رجایی واقع در دانشکده دامپزشکی و همچنین خوابگاه های شماره یک و سه ارم که هر یک ۱۵۰ نفر ظرفیت دارند در دست تعمیر است. 
موحد ادامه داد: خوابگاه های پسرانه شهید رجایی و دخترانه سه ارم نیز با صرف هزینه ای بیش از پنج میلیارد ریال و با تعمیرات اساسی که در آن در حال انجام است مهرماه ۹۴ میزبان دانشجویان خواهد بود.
او اظهار داشت: تعمیر موتورخانه ۲۳ خوابگاه این دانشگاه نیز در دستور کار است و به طور کلی برای هر خوابگاه حدود ۲۰۰ میلیون ریال هزینه می شود. 

** ارتقای وضعیت غذاخوری ها
معاون دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: آشپزخانه های دانشگاه نیز در حال تعمیر، بازسازی و توسعه است که این فرایند با نظرات کارشناسان بهداشت دانشگاه و استان صورت می گیرد.
وی ادامه داد: مساحت آشپزخانه و غذاخوری دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز که ماهانه ۲۰ هزار وعده غذا پخت می کند، با اعتباری در حدود شش میلیارد ریال ضمن نوسازی کامل از ۱۰۰ مترمربع به ۳۰۰ مترمربع توسعه می یابد. 
موحد گفت: آشپزخانه های ارم و مرکزی نیز با اعتبار حدود هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به طور کامل بازسازی شده و از فضای موجود در آن استفاده بهتری خواهد شد.
او افزود: ظرفیت پخت دو آشپزخانه یاد شده به ترتیب و به صورت ماهیانه ۵۰ هزار و ۶۰ هزار پرس غذاست. 
وی بیان کرد: به گونه ای برنامه ریزی شده است که تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید این تعمیرات به پایان برسد. 
سیدمحسن تقوی معاون آموزشی دانشگاه شیراز، شهریورماه ۹۴ شمار دانشجویان این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی را بیش از ۱۷ هزار دانشجو اعلام کرد. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.