رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کاهش ۳۲ درصدی بارندگی در فارس / ۹ درصد آب سدهای فارس قابل استفاده است

۲۳:۰۸ - ۲۰۱۵/۰۸/۰۹

کاهش ۳۲ درصدی بارندگی در فارس / ۹ درصد آب سدهای فارس قابل استفاده است

مدیرعامل آب منطقه ای فارس با اشاره به وضعیت مخازن سدهای این استان بیان داشت: در حال حاضر حجم آب قابل استفاده سدهای فارس جمعاً حدود ۲۰۲ میلیون مترمکعب است که این عدد فقط ۹ درصد حجم آب مفید در سدهای فارس است.

مهندس حمید رضا دهقانی در جریان بازدید بازرس کل استان فارس و رییس منطقه سه بازرسی کل کشور از تاسیسات سد درود زن گفت: در سال آبی جاری تاکنون ۲۰۳ میلیمتر بارندگی محقق شده در صورتی که این عدد نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد و نسبت به بلندمدت مشابه ۳۲ درصد کاهش بارندگی نشان می دهد.
دهقانی به وضعیت آبدهی رودخانه های استان فارس اشاره کرد و گفت: اکثر رودخانه های فارس با کاهش شدید دبی روبروست طوری که تعدادی از آنها تا صد در صد کاهش آبدهی داشته است.
مدیرعامل آب منطقه ای فارس بیان داشت: در حال حاضر ورودی سدها جمعاً حدود پنج متر مکعب است، در سال گذشته این عدد حدود ۱۴ متر مکعب بوده و این ارقام حدود ۹ متر مکعب کاهش ورودی سدها نسبت به سال آبی گذشته را نشان می دهد.
***مهمترین رسالت شرکت آب منطقه ای تأمین آب سالم و بهداشتی برای مردم است 
رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس نیز در بازدید از سد درودزن و تأسیسات آبرسانی این سد یکی از مهمترین رسالت سازمان آب منطقه ای فارس را تأمین آب شرب سالم و بهداشتی برای شهروندان ذکر کرد. 
کاظم اکرمی با اشاره به خطرات احتمالی ناشی از نفوذ پسماندهای زمین های زراعی و سموم دفع آفات نباتی مزارع به حریم سد اظهار داشت: مسئولین شرکت آب باید این روند را مورد توجه قرار داده و ترتیبی اتخاذ کنند تا مردم از این بابت هیچگونه نگرانی نداشته باشند.
بازرس کل استان فارس باتوجه به بحران آب در سطح کشور بالاخص استان فارس، نقش شرکت آب را در این خصوص حیاتی ذکر کرد و گفت:همواره یکی از نگرانی های مردم جامعه باتوجه به بارندگی های نازل اخیر، کمبود شدید آب در استان است و جا دارد با همکاری دستگاه های ذیربط نسبت به این موضوع برنامه ریزی و راهکارهای عملی برای صرفه جویی در مصرف آب و استفاده بهینه از این مایع حیاتی ارائه کنند.
بازرس کل استان فارس باتوجه به اهداف شرکت آب منطقه ای مبنی بر تهیه و تامین آب صنعتی و کشاورزی و اینکه استان فارس قطب کشاورزی کشور شناخته شده و امرار معاش تعداد کثیری از مردم از راه کشاورزی است، درخصوص سوء استفاده افراد سودجو از طریق حفر چاه های غیرمجاز هشدار داد و خواستار برخورد قاطع و قانونی با این پدیده شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.