رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سهم خواهی امروز نمایندگان ، نتیجه عملکرد ضعیف شماست !

۲۰:۰۷ - ۲۰۱۵/۰۷/۱۹
بی پرده با مشاور اعظم استاندار سابق

سهم خواهی امروز نمایندگان ، نتیجه عملکرد ضعیف شماست !

جناب آقای موسوی! اگر واقعا به بخشی از شعارها و وعده های دولت تدبیر وامید جامه عمل می پوشاندید امروز حامیان دولت تدبیر و امید برای از دست دادن تیم مدیریتی شما جامه سیاه به تن می کردند نه اینکه برای ورود استاندار جدید بدنبال جشن و پایکوبی باشند.

به گزارش صبح شیراز ظهر امروز سید محمود موسوی، مشاور عالی سید محمد احمدی استاندار سابق، در جمع خبرنگاران حاضر شد و با ارائه آمار و مستنداتی درصدد دفاع از استاندار سابق و عملکرد تیم مدیریتی ایشان برآمد. برخی از سخنان جناب مشاور اعظم به قدری عجیب بود که ثابت کرد تیم مدیریتی استاندار سابق همچنان به دنبال فرار به جلو مي باشد و از واقیعت گریزان است.

سید محمود موسوی کیست ؟ 
سید محمود موسوی مشاور ارشد سید محمد احمدی استاندار سابق فارس بود. وی اصالتاً اهل جنوب استان فارس می باشد و از نیروهای مدیریتی وزارت کشور در فارس محسوب می شود. در زمان استانداری احمدی، وی نقش بسیار فعالی را در استان ایفا می کرد و به نوعی شخص دوم دولت در استان فارس محسوب می شد. کلید اکثر عزل و نصب های استان در دستان مشاور اعظم استاندار بود؛ وی بود که تصمیم نهایی را درباره انتصابات جدید می گرفت.

بسیاری از تحلیل گران یکی از اشتباهات کلیدی احمدی استاندار سابق را دادن اختیارات بیش از حد به موسوی می دانند؛ همچنین برخی از تحلیل گران سیاسی معتقدند یکی از دلایل اصلی شکست احمدی در فارس و پیاده شدن زودهنگام از قطار دولت تدبیر و امید، مشاوره های غلط و ناكارآمد موسوی به وی بود. 

موسوی که تا زمان حضور احمدی کلیددار اصلی استانداری فارس بود، در اقدامی عجیب و پس از تودیع احمدی همچنان در استانداری فارس ماند و در جایگاه مشاور ارشد استاندار فارس تاثیرگذاری خود را در فضای سیاسی و مدیریتی فارس حفظ کرد. یکی از دلایل نگه داشتن موسوی در این جایگاه این بود که اکثر مدیران استانداری و ادارات کل استان از نیروهای نزدیک به موسوی می باشند.

جناب آقای موسوی ! قبل از پرداختن به صحبت های اخیر شما لازم است این نکته مهم را یاآوری کرد که تیم مدیریت شما چه فرصت بزرگی را از دست داد و چه ظلمی به استان در این دو سال روا داشت. گویا از یاد برده اید که شما و آقای احمد روزي با عنوان خیرالموجودین سکان استانداری فارس را به دست گرفتید و اگر آن روز از این فرصت عالی استفاده بهینه می کردید و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید گام برمی داشتید مطمئناً از حمایت های حداکثری مردم ، حامیان دولت و اصلاح طلبان در فارس برخوردار می شدید. 

اگر آن روزها به جاي آنکه با نمایندگان و مخالفان دولت سر میز مذاکره بنشینید و پست های مدیریتی استان را بین مخالفان دولت تقسیم کنید، نظرات حامیان دولت تدبیر و امید را لحاظ می کردید، همچنان به عنوان خیرالموجودین سکان دار دولت در فارس بودید و نیازی نبود برای جلوگیری از تغییرات احتمالی دولت به بهانه انتخابات مجلس از قطار دولت پیاده شوید.

جناب آقای موسوی در ابتدای صحبت های خود از تصمیم استانداری فارس برای تغییرات گسترده گفته اید و توپ را در زمین نمایندگان انداخته و لابی نمایندگان را باعث اجرایی نشدن اکثر تغییرات دانسته اید. خوشحالیم که اکثر این تغییرات صورت نپذیرفت؛ زیرا که اگر تغییری هم صورت مي گرفت همچون اکثر عزل و نصب های دیگر شما و آقای احمدی در راستای تقویت مخالفان سرسخت دولت و تضعیف حامیان دولت تدبیر وامید بود.

مشاور محترم استاندار سابق ! اگر مي بينيد امروز نمایندگان فارس به دنبال سهم خواهی از دولت هستند و اصل تفکیک قوا را زیر پا گذاشته و برای دولت امر و نهی می کنند، دلیلش عملکرد ضعیف طیف مدیریتی شماست؛ دلیلش این است که شما در مقابل خواسته های نمایندگان کوتاه آمدید؛ دلیلش این است که شما و آقای احمدی، استاندارِ مجمع نمایندگان فارس بودید نه حافظ منافع دولت تدبیر و امید.

در جای دیگر صحبت هایتان توپ را در زمین دولت انداخته اید و دولت تدبیر وامید را متهم به عدم حمایت واضح و شفاف برای عبور از بحران ها کرده اید. سوال اینجاست کی شما و آقای استاندار از دولت و حتی حامیان دولت در فارس کمک خواستید که آنها به شما نه بگویند؟ مگر در قضیه حمله به دکتر مطهری، دولت و حامیانش به کمک شما نیامدند؟ مزد کمک دولت و حامیانش در فارس را با عزل فرماندار حامی دولت  به خاطر نماینده نورچشمیتان دادید. چه موقع شما خواستید اقدامی در راستای تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید در فارس انجام دهید که دولت و حامیانش مخالفت کردند؟ تا آنجا که حافظه تاریخی مردم فارس یاری می کند هر برنامه ای که در راستای تقویت دولت تدبیر و امید بود و توسط حامیان دولت در فارس مدیریت می شد توسط مجموعه تحت مدیریت شما لغو یا مخالفت شد.

در بحث استعفا مگر نه همین شما بودید که قاطعانه استعفاي استاندار را رد کردید؟ مگر جناب احمدی در مصاحبه اعلام نکرد که تا پایان همراه دولت می ماند؟ چطور شد كه تنها چند ساعت بعد به بهانه شرکت در انتخابات مجلس استعفا دادند؟ یعنی ظرف مدت چند ساعت نظر قاطعانه ایشان عوض شد؟ واقعا تصمیم گیری های ایشان در زمان مدیریتشان هم بدين گونه بوده است؟ ظرف مدت چند ساعت تصمیمات مهم و حیاتی ایشان تغییر می کرده؟ 

شنیده ها و شواهد نشان می دهد که دلیل استعفاي استاندار محترم تغییرات احتمالی بوده است ، ولی پیشنهاد می شود ایشان با همکاری شما در انتخابات مجلس پیش رو شرکت کند تا نتیجه عملکرد مدیریتی خود و پشت کردن به سیاست ها و شعارهای دولت تدبیر و امید را نزد افکار عمومی به صورت عینی ببینند.

در آخر گفته اید که نیمی از راه و اهداف دولت توسط تیم مدیریتی استاندار سابق و شما در فارس پیش رفته است. خواهشمندیم به صورت واضح مطرح کنید کدام هدف و شعار دولت را در فارس نهادینه کرده اید؟ آیا امید را به دل مردم بازگردانده اید؟ آیا با تدبیر در عملکرد خود بحران ها را کم کرده اید؟ جناب آقای موسوی! اگر واقعا به بخشی از شعارها و وعده های دولت تدبیر وامید جامه عمل می پوشاندید امروز حامیان دولت تدبیر و امید برای از دست دادن تیم مدیریتی شما جامه سیاه به تن می کردند نه اینکه برای ورود استاندار جدید بدنبال جشن و مراسم استقبال باشند.

دیدگاه‌ها

موسوی ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰

به یاد گفتگوی اقای احمدی در شبکه فارس افتادم که چه کسی دل سوز تر از استاندار برای این دولت باشد برای تیم همراه این دو نفر که جمعی از نمایندگان استان هم با انها همراه بودن واقعا متاسفام .....

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.