رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تشکیل مرکز پژوهشی شورای شهر شیراز

۱۷:۰۷ - ۲۰۱۵/۰۷/۱۲

تشکیل مرکز پژوهشی شورای شهر شیراز

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مرکز پژوهشی شورا در شرف تأسیس است.

ابراهیم شعرا امروز در گفت‌و‌گو با فارس در شیراز اظهار داشت:  مرکز پژوهشی شورای شهر با کمک نخبگان و فرهیختگان و افراد با تجربه فعال خواهد شد و به عنوان بخشی از کار، طرح‌های پژوهشی سرمایه‌گذاری را با قوت بیشتری بررسی خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به محدودیت بودجه شهرداری و متعدد بودن نیازها، بسیاری از امور و خدمات با تأخیر مواجه می‌شود و به همین سبب ما با جدا کردن بخش‌هایی از نیازها، آن را از طریق سرمایه‌گذاری محقق می‌کنیم.

این عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: در سال جاری بودجه شهرداری بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که این بودجه با توجه به هزینه‌های جاری و خدماتی، اجرای پروژه‌های غیرانتفاعی و موارد دیگر بسته‌ شده اما برای برخی نیازها نظیر احداث ایستگاه‌های قطار شهری، مجتمع‌های تفریحی و سیاحتی و ورزشی، مجتمع‌های تجاری و مسکونی در مناطق کم‌برخوردار، رستوران‌ها، ایجاد فضای سبز و پارک‌های اختصاصی، طرح‌های گردشگری و مجتمع‌های پارکینگ که می‌تواند درآمدزایی داشته باشد از بخش خصوصی کمک گرفته می‌شود.

شعرا خاطرنشان کرد: سال قبل بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شیراز انجام شد که ایجاد پارکینگ‌هایی از قبیل حافظ، شهید کاراندیش، غدیر، مجتمع ایستگاهی مترو در میدان احسان و ... از آن جمله است و برخی پروژه‌ها نظیر مجتمع بزرگ مسکونی و تجاری «شهید دوران» در دست اقدام است و می‌تواند رونق اقتصادی خوبی به این منطقه کم‌برخوردار بدهد و مشکلات مسکن را در آنجا حل کند.

شعرا تصریح کرد: در زمینه جذب گردشگر برخی از پروژه‌ها نظیر احداث هتل، میهمان‌سراها و اقامتگاه‌ها در حاشیه برخی مناطق شهری یا پارک‌ها ساخته‌شده یا آماده سرمایه‌گذاری است.

وی بیان کرد: در حال حاضر مراکز تفریحی جاذب توریست نظیر پارک آبی و پارک ۵۰ هکتاری حسینی الهاشمی آماده سرمایه‌گذاری است.

این عضو شورا ابراز داشت: طرح تله کابین در ارتفاعات شهر نظیر باباکوهی و اطراف آن در شمار طرح‌های سرمایه‌گذاری است و در ارتفاعات الله‌اکبر، بام شیراز و باباکوهی مشغول مطالعه احداث رستوران و مراکز تفریحی برای شهروندان و گردشگران هستیم که ابتدا باید فضای سبز آن انجام و زمینه جذب سرمایه‌گذار فراهم شود.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورا ادامه داد: در حال حاضر بسته‌های سرمایه‌گذاری با مطالعات متنوع اقتصادی آماده می‌شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به معاونت اقتصادی از ۳۰ پروژه بزرگ آماده برای سرمایه‌گذاری آگاه شوند.

وی در پایان گفت: در بافت قدیم شیراز امکان ایجاد زائرسرا وجود دارد و با توجه به تسهیلاتی که شورا برای این مناطق در نظر گرفته سرمایه‌گذاران با مشارکت در این زمینه می‌توانند به سود خوبی دست پیدا کنند و همچنین در امر حسنه‌ای که باقیات صالحات دارد حضور بیابند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.