رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

انهدام باند قاچاق مواد مخدر در فارس

۰۹:۰۷ - ۲۰۱۵/۰۷/۰۱

انهدام باند قاچاق مواد مخدر در فارس

فرمانده انتظامی فارس از شناسایی و انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از ۳۰۰ کیلوگرم مواد از قاچاقچیان در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر گفت: مأموران پلیس مبازره با مواد مخدر این استان پس از شناسایی یکی از قاچاقچیان عمده مواد مخدر، وی را زیر نظر قرار گرفتند و متوجه شدند این قاچاقچی قصد دارد با عوامل وابسته، مقادیری مواد مخدر را از قاچاقچیان مواد افیونی استان هرمزگان در زاهدشهر فسا تحویل و سپس در فارس توزیع کند.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات اطلاعاتی ابتدا عناصر این باند شناسایی و تمام فعل‌وانفعالات آنها رصد شد تا اینکه قاچاقچیان محموله مواد مخدر را در جنوب استان فارس تحویل گرفتند و ‌در ادامه توسط مأموران انتظامی شهرستان جهرم اسکورت‌های این محموله که شامل دو پژو ۴۰۵ (به رانندگی سرکرده باند) و پژو پارس بود، شناسایی و متوقف شد.

فرمانده انتظامی فارس گفت: در بازرسی از این دو خودرو یک اسلحه کمری کشف و مأموران برای متوقف کردن خودرو حامل مواد مخدر وارد عمل شدند.

گودرزی بیان کرد: در ادامه با تلاش‌های گسترده، مأموران موفق شدند محل اختفا و دپوی مواد مخدر را در منزلی واقع در زاهدشهر فسا که متعلق به یک خانم بود شناسایی و در بازرسی از آن ۲۵۲ کیلوگرم مواد مخدر (شامل ۱۴۳ کیلوگرم حشیش، ۱۰۵ کیلوگرم تریاک) کشف و متهم را نیز دستگیر کنند.

وی اظهار کرد: در ادامه تحقیقات از اعضای دستگیرشده این باند، محل دپوی سلاح و مهمات غیرمجاز توسط اعضای این باند قاچاق مواد مخدر نیز در آن شهرستان شناسایی و در بازرسی از آن دو اسلحه کلاش، یک اسلحه شکاری، یک کلت کمری، ۴۷۳ تیر فشنگ، ۱۲ خشاب اسلحه، یک گوشی تلفن همراه ماهواره‌ای، سه باطری بی‌سیم دستی، یک دوربین دو چشم شکاری، سه وافور، سه کیلوگرم حشیش، یک ترازوی توزین مواد مخدر و مقادیری مشروبات الکلی کشف و در این مورد نیز یکی دیگر از اعضای باند دستگیر شد.

فرمانده انتظامی فارس در ادامه از کشف ۴۴ کیلوگرم حشیش در داراب خبر داد و گفت: مأموران انتظامی این شهرستان مستقر در ایستگاه بازرسی قلاتوبه هنگام کنترل خودروهای عبوری، در بازرسی از  یک وانت نیسان ۴۴ کیلوگرم حشیش که به طرز ماهرانه در خودرو جاسازی‌شده بود، کشف و در این مورد دو قاچاقچی را دستگیر کردند.

گودرزی اضافه کرد: در جهرم نیز مأموران آن شهرستان با استفاده از سگ موادیاب، در اجرای ایست و بازرسی در محور لار به سمت جهرم به یک خودرو پژو پارس مظنون شدند و زمانی که قصد متوقف کردن خودرو را داشتند راننده اقدام به فرار کرد که پس از مسافتی تعقیب و گریز خودرو متوقف و در بازرسی از آن ۵۵ کیلوگرم تریاک کشف و راننده را دستگیر کردند.

وی گفت: در عملیات دیگری مأموران فرماندهی انتظامی بخش زرقان پس از آنکه مطلع شدند یک قاچاقچی قصد انتقال مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک را با یک پراید سفیدرنگ در پوشش خانواده‌اش از مرودشت به یکی از روستاهای اطراف آن شهرستان و تحویل مواد به یک‌خرده فروش مواد مخدر را دارد، به محل قرار متهمان اعزام شدند و ۲ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک از آن‌ها کشف کردند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.