رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیشنهادمبادله استاد ودانشجودردانشگاه شیراز

۱۲:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۱۶

پیشنهادمبادله استاد ودانشجودردانشگاه شیراز

دیدار جمعی از استادان دانشگاه های ایالات متحده آمریکا از دانشگاه شیراز با طرح پیشنهاد مبادله استاد و دانشجو میان دو کشور همراه بود.

روابط عمومی دانشگاه شیراز  در مطلب ارسالی به ایرنا اعلام کرد:برگزاری دوره های مشترک کارشناسی ارشد و دکتری، اجرای سمینارها و کنفرانس های تخصصی بین المللی، برپایی دوره های کوتاه مدت، ایجاد فرصت های مطالعاتی و تبادل دانشجو و استاد از جمله موضوعاتی بود که حاضران در نشست استادان آمریکایی با معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسوولان دانشگاه شیراز مطرح کردند. 

در این نشست استادان و مسوولانی از دانشگاه های کالیفرنیای جنوبی، نیوجرسی، بال استیت و موسسه آموزش بین الملل ایالات متحده آمریکا حضور داشتند. 

** گسترش روابط علمی بین المللی در دستور کار وزارت علوم قرار دارد

بر اساس این گزارش، رییس سازمان امور دانشجویان و معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست گفت: با روی کارآمدن دولت جدید نگرش در خصوص ارتباطات بین المللی تغییر یافته است.

مجتبی صدیقی افزود: هم اکنون گسترش روابط علمی بین المللی، در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.

** پذیرش دانشجوی انگلیسی زبان در دانشگاه شیراز از مهرماه امسال

قائم مقام رییس دانشگاه شیراز نیز در این نشست با بیان این که دانشگاه شیراز با ۷۰ سال سابقه، نخستین دانشگاه بین المللی ایران است اظهار کرد: این دانشگاه در ابتدای تاسیس با همکاری استادان دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا و با هدف حل مشکلات کلان کشور و اجرای طرح های بزرگ در ایران شکل گرفت. 

سید علی اکبر صفوی گفت: در آن زمان حدود یک چهارم دانشجویان دانشگاه شیراز را دانشجویان غیرایرانی تشکیل می دادند و پایه و اساس دانشگاه شیراز، بین المللی است.

وی بیان کرد: هم اکنون نیز این دانشگاه از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است و در زمره ۱۰ دانشگاه برتر جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

قائم مقام رییس دانشگاه شیراز اظهار کرد: حدود نیمی از دانشمندان برتر جهان اسلام که در ایران هستند، در دانشگاه شیراز فعالیت دارند و حدود نیمی از وزیران علوم تاریخ ایران نیز از مسوولان یا دانش آموختگان دانشگاه شیراز بوده اند.

وی اظهار کرد: با هدف گسترش همکاری های بین المللی ، شورای توسعه فعالیت های بین المللی در دانشگاه شیراز تشکیل شده و اقدامات موثری در زمینه ایجاد شعبه در کشورهای مختلف صورت گرفته است.

صفوی گفت: دانشگاه شیراز از مهرماه امسال دانشجویان انگلیسی زبان را نیز پذیرش می کند و آمادگی دارد تا در مقاطع مختلف تحصیلی دروس را در صورت نیاز به زبان انگلیسی ارائه دهد.

ابراهیم گشتاسبی راد مدیر حوزه ریاست دانشگاه شیراز نیز در این نشست خواستار شد که فضایی فراهم شود تا دانشجویان بتوانند از امکانات دانشگاهی دوطرف بهره مند شوند و زمینه برای ارتباط و گفت و گوی تمدن ها مهیا شود.

سیده زهره عظیمی فر مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شیراز اظهار امیدواری کرد که این دیدارها به انعقاد تفاهم نامه های علمی و همکاری مشترک در اجرای طرح های علمی پژوهشی منجر شود.

** استادان دانشگاه های آمریکا

در هیات آمریکایی این دیدارآنتونی آر.بایلی Anthony R. Bailey (دکترای مدیریت آموزش عالی و مسوول نظارت بر مسائل مربوط به جهانی شدن در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی)، مایکل جی بالاگMichael J. Ballagh (دکترای آموزش عالی وسیاست عمومی و معاون رییس دانشگاه برای برنامه های بین المللی)، کلیر بانکز Clare Banks (کارشناسی ارشد آموزش بین الملل و دستیار مدیر مرکز مشارکت های بین المللی و ابتکارات در موسسه آموزش بین الملل آمریکا) حضور داشتند. 

بر مبنای این گزارش،احمد م. عزالدین Ahmad M. Ezzeddine (دکترای فلسفه، مهندسی صنعتی و بازرگانی و معاون رییس دانشگاه کالیفرنیا برای توسعه آموزشی و برنامه های بین المللی، مسوول برنامه ریزی استرتژیک و ابتکارات ویژه) ، آلان گودمن Allan Goodman (رییس موسسه آموزش بین الملل به عنوان سازمانی غیرانتفاعی در زمینه تبادلات آموزشی بین المللی و توسعه آموزش) و کنت م. هولاند Kenneth M. Holland (دکترای علوم سیاسی و مدیر مرکز توسعه فعالیت های بین المللی دانشگاه بال استیت ) از دیگر اعضای هیات استادان آمریکایی حاضر در این نشست بودند. 

دنیل اوبست Daniel Obst کارشناس ارشد مطالعات اروپا و معاون رییس موسسه آموزش بین الملل برای مشارکت های بین المللی که مسوولیت هدایت و نظارت بر فعالیت های ۱۴۰۰ موسسه عضو و ارتباطات راهبردی این موسسه را برعهده دارد نیز در این دیدار حضور داشت. 

جوانا رگولسکا Joanna Regulska (دکتری جغرافیا ، پرفسور در دانشکده علوم اجتماعی و مطالعات زنان و معاون رییس امور جهانی و بین الملل دانشگاه ایالتی نیوجرسی) هم در این دیدار حاضر بود. 

استادان آمریکایی نیز در حوزه های تخصصی به بیان دیدگاه های خویش پرداختند. 

معاون پژوهش و فناوری، رییس پردیس بین الملل، رییس دانشکده الهیات و معارف اسلامی و برخی اعضای هیات علمی دانشگاه شیراز نیز در این نشست مطالبی درباره حوزه فعالیت، برنامه های تحقیقاتی، توانمندی اعضای هیات علمی، برگزاری دوره های مشترک کارشناسی ارشد و دکتری، اجرای سمینارها و کنفرانس های تخصصی بین المللی، برپایی دوره های کوتاه مدت، ایجاد فرصت های مطالعاتی و تبادل دانشجو و استاد بیان کردند. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.