رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نصب تاکسی‌متر و کارتخوان در تاکسی‌های شیراز

۱۱:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۱۳

نصب تاکسی‌متر و کارتخوان در تاکسی‌های شیراز

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: طرح تجهیز تاکسی‌های درون شهری شیراز به تاکسی‌متر و کارتخوان به‌زودی در این کلان‌شهر آغاز می‌شود.

احمدرضا نقیب‌زاده  اظهار داشت: با آغاز این طرح که از تابستان امسال کلید می‌خورد تا پایان امسال بیش از ۱۰ هزار تاکسی به کارتخوان و تاکسی‌متر مجهز می‌شوند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه این طرح در راستای حذف پول خرد در تاکسی‌ها و توجه به رفع مشکلات تاکسیرانان و شهروندان بر سر اختلاف نرخ کرایه‌ها انجام می‌شود تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و وعده‌های داده شده مسئولان شهرداری، تا سال آینده ۱۲ هزار تاکسی در شیراز به تاکسی‌متر و کارتخوان تجهیز می‌شوند.

نقیب‌زاده خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌ها بر این است کارت شهروندی که در حال حاضر برای پرداخت کرایه اتوبوس مورد استفاده شهروندان قرار می‌‌گیرد برای پرداخت کرایه تاکسی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 با نصب تاکسی‌متر نظارت بر تاکسی‌ها از شکل سنتی خارج شده و دقیق‌تر انجام می‌شود.همچنین تاکسی‌مترها با تخمین مسافت و زمان حمل و نقل، سرعت و میزان توقف شرایط مناسبی را برای پرداخت کرایه فراهم کرده و با مکانیزه شدن نظارت فعال بودن یا نبودن ناوگان نیز پایش می‌شود.

در حال حاضر از ۱۲ هزار تاکسی فعال در شیراز بیش از یک‌هزار تاکسی در فرودگاه، راه‌آهن، پایانه‌ها، مراکز تجاری و آژانس‌های حمل‌ونقل فعالیت می‌کنند./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.