رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ایجادصنایع تبدیلی در بخش کشاورزی کازرون

۱۰:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۱۲
فرماندار کازرون بیان کرد:

ایجادصنایع تبدیلی در بخش کشاورزی کازرون

فرماندار کازرون با اشاره به ظرفیت این شهرستان در زمینه کشاورزی گفت: برای جلوگیری از خام‌فروشی محصولات باید صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی شهرستان کازرون ایجاد شود.

حمیدرضا گرامی با اشاره به ظرفیت شهرستان کازرون در تولید تره‌بار و صیفی‌جات اظهار داشت: سال گذشته در شهر خشت ۱۰۰ هزار تن خرما و رطب برداشت شده که تنها گوشه‌ای از ظرفیت کشاورزی این شهرستان است.

وی با اشاره به کمبود صنایع تبدیلی و عدم فرآوری و بسته‌بندی مناسب محصولات در شهرستان کازرون خاطرنشان کرد: در حال حاضر خام‌فروشی محصولات سودی در پی ندارد و در بعضی مواقع به کشاورزان ضرر می‌زند.

فرماندار کازرون با اشاره به اقدامات انجام شده برای فرآوری و بسته‌بندی محصولات در این شهرستان تصریح کرد: متاسفانه تغییرات و نوسانات سودهای بانکی سرمایه‌گذاران این بخش را با مشکل رو‌به‌رو کرده است.

وی با تاکید بر توسعه صنایع تبدیلی در شهرستان کازرون برای جلوگیری از خام‌فروشی و بالابردن ارزش افزوده محصولات افزود: بانک‌ها و ادارات باید تسهیلات ویژه برای سرمایه‌گذاران این بخش در نظر داشته باشند.

گرامی با بیان اینکه شهرستان کازرون تا به حال نتوانسته از ظرفیت‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری به خوبی بهره‌برداری کند عنوان کرد: باید از نگاه‌های سنتی در بحث تولیدات کشاورزی خارج شد و با نگاه علمی و به‌دور از هرگونه تعصبات و بهانه‌تراشی در جذب سرمایه‌گذار قدم برداشت./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.