رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تولید روزانه ۱۰۵۰ تن «طلای کثیف» در شیراز

۱۱:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۱۱

تولید روزانه ۱۰۵۰ تن «طلای کثیف» در شیراز

محمد حق‌نگر در گفت‌ و گو با تسنیم در شیراز، با بیان اینکه سایت برمشور در این شهرستان به بازیافت و تفکیک زباله از مبدا زباله‌ها می‌پردازد، اظهار داشت: برای بازآوری زباله شهرداری شیراز به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و این کار باید با همکاری بخش خصوصی انجام شود.

وی گفت: این امر علاوه بر اینکه سبب تشویق بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری می‌شود در تولید کاغذ و پلاستیک نیز در شهر شیراز نقش موثری می‌تواند داشته باشد. 

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر شیراز افزود: در تمام دنیا زباله را به نام طلای کثیف نام برده‌اند که شهر شیراز با تولید روزانه هزار و ۵۰ تن زباله می‌تواند از این امر برای افزایش سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی شهر استفاده کند. 

حق‌نگر با بیان اینکه از پسماند این زباله‌ها می‌توان برای تولید برق استفاده کرد، خاطرنشان کرد: اگر امکانات و شرایط لازم در شیراز فراهم شود می‌توان بخشی از برق شهر را به این وسیله تامین کرد و در حال حاضر نیز شهرداری مقداری برق از این پسماندها تولید می‌کند. 

روح‌الله خوشبخت، مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری، چندی پیش از احداث شهرک صنعتی بازیافت شهرداری شیراز در زمینی به مساحت ۲۸ هکتار و ساخت کارخانه‌های مرتبط با پسماند از جمله کارخانه مقوا و کاغذ خبر داده بود. این اتفاق سبب می‌شود مشکلات زیست محیطی مربوط به زباله‌های شیراز و نگرانی فعالان محیط زیست نیز کمتر شود./شیرازه

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.