رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرای طرح ترافیک در شیراز

۱۰:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۱۰

اجرای طرح ترافیک در شیراز

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر شیراز با اشاره به وضعیت ترافیک در شهر شیراز گفت: شهرداری شیراز در حال فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح ترافیک در این کلان‌شهر است.

احمدرضا نقیب‌زاده  اظهار داشت: اجرای طرح ترافیک شیراز یک طرح مستقل بوده و با تکمیل زیرساخت‌ها، اجرای این طرح تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک مرکز شهر شیراز دارد.

وی به تغییر مسیرحرکت خودروها در برخی خیابان‌های مرکزی شهر اشاره کرد و افزود: در چند روز گذشته در برخی از خیابان‌های اصلی شهر شیراز از جمله خیابان قصرالدشت، بلوار شهیدبهشتی و بلوار بعثت مسیر حرکت خودروها تغییر کرد که این طرح با هدف روان‌سازی ترافیک اجرا شده است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه در روزهای نخست اجرای طرح تغییر مسیر در چند خیابان شیراز، اختلالاتی در رفت و آمد خوردها پیش آمد بیان کرد: براساس این طرح، مقابل بوستان خلدبرین که یکی از شاهراه‌های اصلی بود عملیات میدانگاهی تعریف شد و با این روش، تغییر حرکت‌ خوردها در مسیرهای جایگزین روان‌تر شد.

نقیب‌زاده با اشاره به اینکه تغییر مسیرخودروها در برخی خیابان‌های مرکزی شهر در کنار طولانی شدن مسافت‌ها، روان‌سازی حرکت خودورها را به‌دنبال داشته است،گفت: این طرح در شیراز بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان فارس صورت گرفته و به اعتقاد کارشناسان، در کاهش ترافیک تاثیرگذار بوده است.

به گزارش تسنیم، با توجه به تغییر مسیرها در خیابان‌های منتهی به مرکز شهر و اعتراض و نگرانی شهروندان، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفته بود: سازمان ترافیک در حال بررسی نظرات مردم و مطالعه کوچه‌های منشعب به این معابر بوده و نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام می‌کند.

علی مصلی‌نژاد با بیان اینکه در این طرح حذف دو چراغ با فاصله کم از تقاطع‌ها سبب حذف چندین گره ترافیکی شده است، بیان کرده بود: در جلسه با پلیس و اعضای شورای ترافیک، رفع مشکلات احتمالی طرح بررسی می‌شود./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.