رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۷ هزار کلاس درس غیراستاندارد در فارس

۱۰:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۱۰

۷ هزار کلاس درس غیراستاندارد در فارس

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس گفت: ۷ هزار کلاس درس از بیش از ۳۴ هزار کلاس درس در استان فارس از استانداردهای لازم برخوردار نیست که حدود ۲ هزار کلاس درس غیر استاندارد در شیراز وجود دارد.

 احمد دست‌نیان  به تشریح اهداف برگزاری هفدهمین جشنواره خیّران مدرسه‌ساز استان فارس پرداخت و اظهار داشت: این جشنواره با هدف تقدیر از خیران استان، تشویق و ترغیب هرچه بیشتر آنها در مشارکت در امر مدرسه‌سازی و تبیین مشکلات و تنگناها و کمبودهای استان در زمینه فضاهای آموزشی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه استان فارس در راستای جذب، هدایت و توسعه مشارکت‌های مردمی در زمینه ساخت مدرسه بسیار موفق عمل کرده است افزود: تاکنون در استان فارس بیش از ۳ هزار خیّر شناسایی شدند که ۴۵۰ نفر از آنها را بانوان تشکیل می‌دهند و در امر مدرسه‌سازی مشارکت ارزنده‌ای دارند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس با اشاره به اینکه در زمینه ساخت مدرسه خیّر نیک‌اندیش آقای کریمی که تاکنون بیش از ۱۲ مدرسه در استان فارس ساخته‌اند رتبه نخست را به خود اختصاص داده‌اند خاطرنشان کرد: پس از ایشان خیّر نیک‌اندیش آقای معارف با ساخت شش مدرسه در رتبه دوم قرار دارند اما سنت بسیار جالبی که ایشان بنا نهاده‌اند این است که هرسال در زمان افتتاح یک مدرسه‌شان کلنگ ساخت مدرسه دیگر را به زمین می‌زنند و ششمین مدرسه ساخته شده توسط آقای معارف در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

دست‌نیان با بیان اینکه بنا نیست هر فردی که بخواهد خیّر باشد دارای ثروت زیادی باشد تصریح کرد: مشارکت‌های خیّران می‌تواند در قالب ساخت تجهیزات و یا آبسردکن و غیره نیز باشد و هر فرد خیّر بسته به توان خود در این امر نیک مشارکت کند.

وی با اشاره به اینکه عمده خیّران استان فارسی مقیم خارج از کشور مقیم امارات و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس و تعدادی از آنها نیز مقیم کشورهای اروپایی و آمریکا هستند بیان کرد: قسمت قابل توجهی از ساخت و ساز مدارس در جنوب استان فارس توسط این دسته از خیّران انجام شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس با بیان اینکه از ۳۴ هزار کلاس درس استان فارس بیش از ۷ هزار کلاس درس از استانداردهای لازم برخوردار نیست گفت: حدود ۲ هزار کلاس درس غیراستاندارد در شیراز وجود دارد.

دست‌نیان با اشاره به ساخت پروژه‌های مسکن مهر در سطح شهر شیراز عنوان کرد: این مسکن‌ها فاقد مدرسه و نیازمند به فضاهای آموزشی هستند و این موضوع نیز در حال تبدیل شده به بحران است که عمده نیاز استان فارس ابتدا ساخت مدرسه و نوسازی کلاس‌های درس غیراستاندارد بوده و پس از آن تهیه تجهیزات، ساخت نمازخانه، کتابخانه، آزمایشگاه و فضاهای ورزشی برای دانش‌آموزان از اولویت برخوردار است.

وی با بیان اینکه نوسازی و ساخت مدرسه در بافت فرسوده شهر شیراز نیز با مشکلات زیادی همراه است اظهار داشت: باید مشکل این بافت و شهرک‌های اقماری که عمده ساکنان آنها اقشار کم‌برخوردار جامعه و با درآمد متوسط هستند در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس با اشاره به اینکه قسمت اعظم مشکل سامانه گرمایشی مدارس استان فارس حل شده و می‌توان گفت مدرسه‌ای که با بخاری نفتی گرم شود در استان فارس وجود ندارد خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ بیش از ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان از طرف سازمان نوسازی کشور برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس استان فارس اختصاص یافته است.

دست‌نیان با تأکید بر اینکه برای هر مدرسه‌ای که در استان فارس ساخته می‌شود نمازخانه نیز ساخته می‌شود مگر اینکه دو کلاسه باشد گفت: در استان فارس مدرسه کپری و یا کلاس درس خشت و گلی وجود ندارد.

 سیّد محمد احمدی، استاندار فارس، در پیامی به هفدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان فارس گفت: عملکرد خیران در این عرصه به حدی مناسب بوده است که با الگوبرداری از آن تشکیل مجمع خیران اشتغال در استان فارس پیگیری می‌شود.

هفدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان فارس با هدف تکریم حدود یک هزار نفر از نیک‌اندیشان جامعه و فعالان این عرصه و اطلاع‌رسانی و تبیین کمبودهای فضاهای آموزشی استان و تشویق و ترغیب خیران به مشارکت در امر مدرسه‌سازی شب گذشته در شهر جدید صدرا در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز برگزار شد./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.