رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عدم وجود تناسب میان تعداد مهندسین و بازار کار استان فارس

۱۵:۰۲ - ۲۰۱۵/۰۲/۲۴
رجبی خبر داد

عدم وجود تناسب میان تعداد مهندسین و بازار کار استان فارس

رئیس نظام مهندسی استان فارس گفت: متاسفانه هیچگونه تناسبی میان مهندسین فارغ التحصیل دانشگاه با وضعیت بازار کار فارس وجود ندارد.

فرج الله رجبی بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری روز مهندس تاکید کرد: در حال حاضر شاهد وضعیت ویژه ای در استان فارس هستیم زیرا باید میزبان مناسبی برای حضور فارغ التحصیلان مهندسی باشیم.

وی ادامه داد: طی یکسال گذشته بیش از چهار هزار نفر عضو جدید سازمان نظام مهندسی فارس شده اند که این وضعیت جای نگرانی دارد زیرا بازار کار برای این تعداد نفر وجود ندارد.

رئیس نظام مهندسی فارس افزود: باید به این نکته توجه داشته باشیم که در سال گذشته ۲۵ درصد مهندس جدید به مجموعه اضافه شده در حالیکه بازار کار موجود تنها برای ۳۰ درصد از مهندسین فراهم است.

رجبی یادآور شد: طبق اعلامی که از جانب مسئولین ارائه شده ۷۰۰ هزار دانشجو در هفت رشته مهندسی مشغول به تحصیل هستند که چنانچه طی پنج سال آینده فارغ التحصیل شوند جمعیت مهندسین مربوط به ساختمان در کشور به یک میلیون نفر می رسید در حالیکه امروز تعداد مهندسین ۳۵۰ هزار نفر است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه مهندسین از این سازمان انتظار کار دارند، گفت: متاسفانه هیچ دستگاهی پاسخگوی بیکاری این مهندسین نیست و همه به طور مستقیم به سراغ نظام مهندسی می آیند.

رئیس سازمان نظام مهندسی فارس تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی برون گرا و فعال است که طی دو سال بیش از شش میلیون متر مربع نظارت را انجام داده است.

رجبی در پاسخ به سئوالی در خصوص مشکلات ناشی از گود برداری ساختمان نیز گفت: آیین نامه گود برداری در کشور در حال تدوین است که از سال آینده با ابلاغ این قانون تنها شرکت های مورد تایید می توانند این کار را انجام دهند.

وی یادآور شد: اگر امروز اتفاقی روی می دهد باید دید که آیا مهندسین مورد تایید در این خاک برداری نظارت داشته اند یا خیر.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان فارس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه نگاه جدیدی در سازمان نظام مهندسی شکل گرفته است، گفت: خوشبختانه رویکرد جدید نظام مهندسی در فارس باعث شده که نمایندگان این سازمان در شوراها و کمیسیون های مختلف امروز رای کارشناسی می دهند و مورد تایید هم قرار می گیرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.