رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فاینانس خط ۲ مترو شیراز کلید خورد

۲۱:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۲۳

فاینانس خط ۲ مترو شیراز کلید خورد

استاندار فارس با اشاره به استفاده از فاینانس برای اجرای خط ۲ متروی شیراز گفت: مراحل قانونی اخذ تسهیلات فاینانس خط دو مترو شیراز در دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین تا چند ماه آینده انجام می‌شود.

سید محمد احمدی که برای انجام مذاکره فاینانس خط ۲ مترو شیراز به جمهوری خلق چین سفرکرده است، اظهار داشت: پس از سفر ریاست جمهوری به استان فارس و تصویب فاینانس برای خط دو مترو شیراز، این موضوع به‌صورت جدی در دستور کار مسولان استان قرار گرفته است.

استاندارفارس افزود: در این راستا هیئتی از استان فارس با شرکت بین‌المللی سیتیک که تجربه فاینانس در بیش از ۲۰ کشور دنیا را دارد و همچنین دو خط مترو  تهران را نیز فاینان سکرده، مذاکره و به تفاهم کلی رسیدند.

احمدی با بیان اینکه در تفاهم انجام شده در چند ماه آینده، مراحل قانونی اخذ تسهیلات فاینانس در دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین انجام می‌شود گفت: خط دو مترو شیراز به طول ۱۵ کیلومتر از شهرک میانرود واقع در جنوب شهر شیراز شروع و با ۱۳ ایستگاه به کلبه سعدی واقع در چهار راه پیرنیا خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: این خط که شمالی - جنوبی بوده، مکمل خط یک شیراز که شرقی غربی و در طول شهر شیراز است و  به صورت قابل توجهی کاهش ترافیک، عدم آلودگی هوا، تسریع و ایمنی سفر در شهر شیراز را به‌دنبال دارد.

استاندار فارس گفت: فاز اول خط یک مترو شیراز به طول ۱۰.۵ کیلومتر در سال گذشته توسط معاون اول ریاست جمهوری افتتاح و هم‌اکنون مورد استفاده مردم شیراز است.

احمدی با بیان اینکه شهر شیراز بعد از تهران و مشهد سومین شهر کشور است  که دارای حمل و نقل ریلی درون شهری است افزود: برای افتتاح ۱۴ کیلومتر باقی مانده فاز دوم خط یک  برنامه‌ریزی لازم انجام شده که تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

 در این سفر معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری، نایب رئیس شواری اسلامی شهر شیراز و مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز  استاندار فارس را همراهی می‌کنند./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.