رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

انجام ۲۳زایمان درآمبولانس‌های۱۱۵ شیراز

۱۳:۰۳ - ۲۰۱۵/۰۳/۲۰

انجام ۲۳زایمان درآمبولانس‌های۱۱۵ شیراز

بر اساس اعلام مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس، در ۱۰ماهه امسال، ۲۳ مورد زایمان اضطراری با موفقیت در آمبولانس‌های اورژانس این استان صورت گرفته است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس با اعلام این خبر، گفت: در ۱۰ ماه امسال نیروهای اعزامی اورژانس ۱۱۵ با قید فوریت‌های امدادرسانی به مادر و کودک اقدامات لازم را هم‌زمان با زایمان و داخل آمبولانس‌های اعزامی با موفقیت انجام داده‌اند.

محمدرضا عالی‌منش گفت: در اغلب موارد و پس از تماس با اورژانس ۱۱۵، امدادگران اورژانس پیش‌بیمارستانی به‌سرعت در محل حضور یافته و با مراقبت از مادر مراحل زایمان را با حفظ اقدامات لازم برای سلامتی کودک انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: سرم‌درمانی، مدیریت صحیح راه هوایی نوزاد، کلامپ کردن و بریدن بندناف، تخلیه ترشحات دهان نوزاد و سایر فعالیت‌های مربوط به انجام زایمان‌های اضطراری از جمله اقدامات موثر نیروهای اعزامی اورژانس در انجام این‌گونه زایمان‌ها در داخل آمبولانس بوده است.

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی فارس افزود: امدادگران اورژانس پس از انجام موفقیت‌آمیز زایمان و انجام مراحل درمانی لازم، مادر و نوزاد را سالم برای دریافت خدمات بیشتر و کنترل نهایی به بیمارستان منتقل کردند.

عالی‌منش اضافه کرد: این زایمان‌های اضطراری درون آمبولانسی، هنگام انتقال مادران باردار توسط امدادگران اورژانس ۱۱۵ از منزل در شهر شیراز ۱۴ مورد و در شهرستان‌های استان فارس ۹ مورد انجام شده است.

۷۵ درصد نوزادان دختر و مابقی نوزاد پسر بوده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.