رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نطق پیش از دستور موسوی: اعتراض به تعطیلی رهپویان وصال / انتقال آب خلیج فارس به فارس / تعطیلی فرودگاه لامرد

۱۷:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۱۸

نطق پیش از دستور موسوی: اعتراض به تعطیلی رهپویان وصال / انتقال آب خلیج فارس به فارس / تعطیلی فرودگاه لامرد

اعتراض به تعطیلی کانون رهپویان وصال ، ضرورت تسریع در انتقال آب خلیج فارس به استان فارس ، تعطیلی فرودگاه لامرد و رسیدگی به وضعیت معیشتی فرهنگیان محورهای اصلی نطق پیش از دستور سید موسی موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی درجلسه علنی روز یکشنبه۲۷ اردیبهشت ماه بود.

سید موسی موسوی درجلسه علنی روز یکشنبه۲۷ اردیبهشت ماه ، درنطق میان دستور خود با عرض تبریک به مسلمانان جهان به مناسبت بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) گفت: امیدوارم  کشورهای اسلامی نیز از روش پیامبر تاثی نموده و دیگر شاهد حرکاتی نسنجیده و جاهلانه همچون حمله آل سعود به مردم مظلوم یمن نباشیم.

 نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، فرهنگیان به عنوان اثرگذارترین قشر جامعه صاحب کرامت هستند، گفت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، پرداختن به امور معیشتی فرهنگیان و معلمان هزینه کردن نیست بلکه سررمایه گذاری و ارزش افزوده محسوب می‌شود، لذا از دولت محترم به ویژه آقای روحانی می‌خواهم به صورت ویژه به این مهم بپردازند.

موسوی با اشاره به تعطیلی موسسه فرهنگی رهپویان وصال شیراز گفت: این مرکز فرهنگی کشور پس از دو دهه فعالیت و برگزاری جلسات هفتگی مستمر با حضور هزاران جوان مشتاق اخیرا با مشکلاتی مواجه شده و شاهد تعطیلی آن بوده‌ایم.

وی افزود:از متولیان محترم فرهنگی کشور و مسئولین ارشد استان فارس انتظار می‌رود در اسرع وقت به این موضوع ورود کرده و مکانی مناسب در اختیار این کانون قرار دهد.

تعداد روستاهای دارای گاز لامرد و مهر به تعداد انگشتان دست است

موسوی با بیان اینکه، شهرستان‌های لامرد و مهر قریب به ۱۷ درصد از گاز مصرفی کشور را تامین می کند، اما متاسفانه تعداد روستاهای دارای گاز آن به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسد، گفت: این مشکل یکی از مهمترین موضوعات مورد پیگیری بنده طی سه سال اخیر بوده و اخیرا وزیر محترم نفت  و مسئولان شرکت گازرسانی قول مساعد داده اند و قرار است به تعدادی از این روستاها گازرسانی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه امیدوارم ظرف چند ماه آینده عملیات عمرانی گازرسانی صورت پذیرد، گفت: از مسئولین مربوطه خواستارم مطالعه و اجرای گازرسانی به تمامی روستاهای لامرد ومهر در برنامه لحاظ گشته و طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ صورت گیرد.

انتقال آب خلیج فارس به استان فارس ضروری است

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس نهم، با اشاره به اینکه بعد از گذشت شش ماه از دستور وزیرنیرو هنوز اقدامی در خصوص انتقال آب صورت نگرفته است، گفت: پیرو جلسات متعدد و پیگیری‌های مستمر در جلسه مورخ  ۲۶/۸/۱۳۹۳ با وزیر نیرو بنده از طولانی شدن روند مذکور گلایه نموده و جناب آقای مهندس چیچیان در طی تماسی با مسئولان ذیربط دستور فرمودند این مهم هر چه سریعتر اقدام گردد، اما هنوز دستور انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس را ندادند.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه های تصویب شده دولت نیازمند عزم راسخ است، تصریح کرد: در سفر دولت مجترم به استان فارس عملیات اجرایی صنایع مادر و سنگین  همچون بزرگترین کارخانه آلومینیوم کشور، نیروگاه برق و نیز طرح پالایشگاه پارسیان با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد  تومان آغاز شد.

موسوی  با تاکید بر اینکه شهرستان‌های لامرد و مهر سالها از خشکسالی پیاپی رنج می‌برند، گفت: این منطقه با مشکلات فراوانی در زمینه تامین آب خود مواجه است که با عنایت به ضرورت تسریع در تامین آب مورد نیاز صنایع انتظار می‌رود صدور مجوز مربوطه برای انتقال آب تسریع و همکاری لازم انجام شود.

وزیر راه مشکل فرودگاه لامرد را حل کند

موسوی با بیان اینکه فرودگاه لامرد و مهر در آستانه تعطیلی است، گفت: این فرودگاه سالها دارای پروازهای داخلی و خارجی از جمله به کشورهای امارات و کویت و قطربوده اما متاسفانه به دلیل ضعف عملکرد مسئولین سازمان هواپیمایی کشوری شاهد  تعطیلی پروازها یکی پس از دیگری هستیم.

وی افزود: تاکنون علیرغم پیگیری‌های مستمر و مکاتبات با مسئولین محترم هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی هیچ نتیجه‌ای حاصل نگردیده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در پایان تصریح کرد:از وزیر محترم راه و شهرسازی تقاضا دارم پیرو دستورات وتاکیدات قبلی بار دیگر خود ورود کرده و به هر شیوه که صلاح می‌داند مشکل پروازهای داخلی و خارجی این فرودگاه را حل نماید.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.