رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سکوت در برابر ذبح اعتبار دانشگاه علوم پزشکی شیراز خیانت است !

۲۰:۰۵ - ۲۰۱۹/۰۵/۰۳
قابل توجه فعالان حوزه سلامت و مدیران وزارت بهداشت؛

سکوت در برابر ذبح اعتبار دانشگاه علوم پزشکی شیراز خیانت است !

چه شده است که شاخص هایی همچون وجهه علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی ،‌سابقه مدیریت در سطوح مختلف دانشگاه و شیخوخیت و مرجعیت علمی برای ریاست این ابر دانشگاه در شیراز به کلی از اذعان فراموش شده و هر شخصی به خود اجازه می دهد بدون داشتن حداقل شرایط خود را گزینه ریاست پنداشته و دست به لابی گری بزند .

به گزارش صبح شیراز ، این پایگاه خبری تحلیلی وعده داده بود بزودی در سلسله گزارش هایی از وضعیت فعلی دانشگاه علوم پزشکی و تغییرات آتی در این دانشگاه گزارش دهد.

متاسفانه صبح شیراز خود را در وضعیت به وجود آمده در علوم پزشکی مقصر می داند . اگر آن روز که با تغییر رئیس جدید در مقابل سپردن  برخی از معاونت های دانشگاه به افرادی بدون سوابق علمی و پژوهشی و گاها بدلیل روابط خویشاوندی ، سکوت نکرده بودیم ، امروز کار بدین سامان نمی کشید . اگر در مقابل دهن کجی به استاندار قبل در موضوع جابه جایی رئیس انتقال خون به ریاست یکی از واحدهای دانشگاه می ایستادیم شاید این نتیجه امروز حاصل نمی گشت .

مدیران وزارت بهداشت ، فعالان حوزه سلامت ، مدیران ارشد استان فارس و نمایندگان محترم همگی بر این مهم اتفاق نظر دارند که دانشگاه علوم پزشکی شیراز روزگاری قطبی کلیدی در عرصه درمان ، آموزش و تحقیقات در کشور ، منطقه و در برخی حوزه ها در سطح جهان بوده است و چند دوره وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در دولت های مختلف از این دانشگاه بوده و بزرگانی همچون دکتر ملک زاده و ملک حسینی خواستگاهشان این دانشگاه است . در هر گروه آموزشی درمانی و پژوهشی این دانشگاه بنگریم اساتیدی را خواهیم دید که در حوزه خود سرآمد کشور ، منطقه و بعضا جهان هستند.

حال چگونه است که در دانشگاهی با چنین اعتبار و جایگاهی در سطح ملی  و بین المللی امروز هرشخصی به خود اجازه می دهد بدون داشتن حداقل شاخصه های لازم ، ادعای ریاست یا معاونت این قطب علمی را نماید .چه شده است که شاخص هایی همچون وجهه علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی ،‌سابقه مدیریت در سطوح مختلف دانشگاه و شیخوخیت و مرجعیت علمی برای ریاست این ابر دانشگاه در شیراز به کلی از اذعان فراموش شده و هر شخصی به خود اجازه می دهد بدون داشتن حداقل شرایط خود را گزینه ریاست پنداشته و دست به لابی گری بزند .

همگان بدانند که امروزه مهم تر از ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، اعتبار این قطب علمی پژوهشی است که با برخی اقدامات درحال خدشه دار شدن است و سکوت در مقابل ذبح اعتبار این دانشگاه خیانتی است که این روزها از جانب هرکس در هر جایگاهی انجام شود، فردا روز تاریخ و آیندگان آن را فراموش نکرده و قضاوتی عادلانه در این باب خواهند داشت .

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.