رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

با شورای بدون حافظی، قالیباف های شیراز ابوعطا می خوانند !

۰۰:۰۴ - ۲۰۱۹/۰۴/۰۸
از ماست که بر ماست ؛

با شورای بدون حافظی، قالیباف های شیراز ابوعطا می خوانند !

باید حدس می زدیم که با شورای شهر بدون امثال دکتر رحمت اله حافظی در چنین روزهایی، قالیباف های شیراز در جوی آب دروازه قرآن ابوعطا خواهند خواند.

پایگاه خبری صبح شیراز - یادداشت وارده :

بهزاد کاظمی – فعال سیاسی و مدنی

وقتی که بدون فیلترهای جدی بررسی صلاحیت های شخصیتی، لیست شورای شهر شیراز را می بستیم و ژنرال های معدودمان را در میانه عده ای چهره آزمون پس نداده و الک نشده محاصره می کردیم باید حدس می زدیم که با شورای شهر بدون امثال دکتر رحمت اله حافظی در چنین روزهایی، قالیباف های شیراز در جوی آب دروازه قرآن ابوعطا خواهند خواند.

در شهری که نه اصول گرایانش چهره شجاع و صریحی مانند دکتر حافظی دارند و نه اهالی رسانه اش دیده بان جان بر کف نهاده ای مانند یاشار سلطانی، باید هم بدهکاران مدیریت شهری اش، جفت جفت خواب پنبه دانه مجلس را ببینند. دوستان اصلاح طلب ما اگر از خواب خرگوشی بیدار شوند و دستان شهردار منتخب شان را در دریای پر از موج شهرداری شیراز باز کنند، شاید ایشان دیگر مجبور نباشد رئیس حوزه یا شهردار مناطقی انتخاب کند که حتی خودمان هم نتوانیم از انتصاب شان دفاع کنیم و نقد آنها را حرف حق بدانیم و به ناچار در برابرش سکوت پیشه کنیم. اگر امروز فکری برای مبارزه با فساد و مافیای اقتصادی پنهان شده پشت سر چهره های سیاسی مان نکنیم فردای زمستان ۹۸ باید منتظر ظهور سازندگان پلهای کابلی یا بزرگراه های دو طبقه بدون کارکرد مفید باشیم که چشم امید به فراموشی سیاسی یا ناامیدی مردم از جریان موسوم به اصلاحات بسته اند.

از سوی دیگر اگر امثال دکتر جعفر قادری همان قدر که شجاعت نقد شهردار منتخب اکثریت قاطع مردم خواهان تغییر را دارند، صداقت نقد درونی جریان شکست خورده صندوق های رای را هم داشتند؛ شاید امیدی وجود داشت که با ائتلاف وحدت ملی نیروهای سالم و مبری از فساد هر دو جریان سیاسی اصلی کشور در استان فارس در اسفند ۹۸، مردم از دست فرصت طلبان و زراندوزان هر دو جریان نجات یابند و بنای کار، حرکت به سمت رفع مشکلات مردم در پرتو مبارزه با فساد نهادینه شده قرار گیرد اما افسوس که نه اصولگرایان و نه اصلاح طلبان اراده ای برای پاکسازی جریان خود از منفعت طلبان ندارند و حاصل این بی ارادگی دوجانبه، آب شنا برای ابوعطا خواندن عده ای معلوم الحال مهیا کرده که گمان کرده اند شهر خالی شده و وقت بیرون کشیدن هفت تیرهای تقلبی شان فرا رسیده است.

در نهایت باید صد افسوس خورد که با این بی تدبیری دوستان ما، مدیر ملی ای مانند مهندس اسکندرپور که دو دهه پیش شیراز را به سرانگشت تدبیر خویش اداره می کرده است، امروز دست و پا بسته گرفتار مدیرانی ناکارآمد و تحمیلی شده است و ژنرال های میدان نبرد دیده جریان اصلاحات هم به بهانه های واهی پشت خط زمین بازی شهر، منتظر مجوز تایید صلاحیت معطل مانده اند تا تاوان این وضعیت را مردم این ولی نعمتان واقعی شهر و مدیریت شهری بپردازند.

-  نویسندگان یادداشت های وارده مسئول نوشته ها و نظرات خود هستند و آراء و نظریات آنان لزوماً نظر اعضای هیأت تحریریه پایگاه خبری تحلیلی صبح شیراز نمی باشد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.