رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در فارس اجازه نخواهیم داد دعواهای سیاسی در روند پیشرفت استان تاثیر بگذارد

۲۰:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۲۵
امام جمعه شیراز:

در فارس اجازه نخواهیم داد دعواهای سیاسی در روند پیشرفت استان تاثیر بگذارد

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: برخی می خواهند با دامن زدن به دعواهای سیاسی فضای اقتصادی استان را بد جلوه دهند اما در استان فارس اجازه نخواهیم داد این گونه حرکت ها در روند پیشرفت استان تاثیر بگذارد.

آیت الله لطف اله دژکام در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: تنها نقطه ضعف جامعه مشکل اقتصادی است و دشمنان ملت ایران با فشارهای تحریم می خواهند کارآمدی را از مسئولان بگیرند، در چنین شرایطی باید با اتکا به سیاست های اقتصاد مقاومتی، در روند اشتغال و معیشت مردم تغییرات مثبتی روی دهد. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین گفت: استاندار جدید فارس برنامه های خوبی در زمینه اشتغال و اقتصاد در استان فارس دارد و امید است بتواند این برنامه ها را در جامعه اجرایی کند.
وی ادامه داد: هر فردی در راستای بهبود وضعیت معیشت مردم قدمی بردارد نهاد نمایندگی ولی فقیه نیز به طور جدی حامی او است.

** دانشگاه های فارس کجا هستند؟
دژکام در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه شیراز با بیان این که رهبر معظم انقلاب استان فارس را همواره در قله نامیده اند اظهار داشت: فارس باید در عرصه علم و فرهنگ در قله باشد و مسیر حرکتش را مشخص کند. 
وی اضافه کرد: دانشگاه های استان فارس در این مسیر کجا هستند؟ آیا در فضای دانشگاهی استان، مراکز آموزش عالی مناسب وجود دارد؟ آیا مراکزی که وجود دارد نقش خودشان را به خوبی ایفا می کنند؟ 
امام جمعه شیراز گفت: اگر برای این سوال ها پاسخ مناسبی نداشته باشیم استان فارس در عرصه علم بسیار عقب مانده است. 

** خداخواهی و دین خواهی اصلی ترین دستاورد انقلاب است 
دژکام همچنین با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مهمترین دستاورد انقلاب این بود که خداخواهی و دین خواهی را در جهان رواج دادیم این در حالی است که در نظام سیاسی و اقتصادی کشور های جهان جایی برای دین خواهی در نظر گرفته نشده بود. 
وی ادامه داد: حرکت مردم ایران برای خداخواهی و دین خواهی بود و این حرکت تا زمانی که حکومت الهی و عدالت امام زمان (عج)برقرار شود ادامه خواهد داشت. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار داشت: اگر آمریکا از قیام مردم ایران نترسیده بود ایران را تحریم نمی کرد.
وی گفت: انقلاب اسلامی تحول بزرگی است و خداوند در این مسیر، همراه مردم برای به ثمر رساندن انقلاب بود باید برای این نعمت بزرگی که خداوند به ما داده است شاکر باشیم. 
دژکام تاکید کرد: در دهه فجر باید این نعمت خدادادی را بیشتر از قبل ارج نهیم و مدیران استان باید دستاورد های انقلاب را بیشتر از قبل در تمامی ادارات نشان دهند؛ نباید از جلوی اداره ای عبور کنیم و فضای دهه فجر در خدمت رسانی به مردم وجود نداشته باشد باید در ادارات خدمت رسانی به مردم بیشتر از سالهای قبل باشد. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار داشت: دستاورد های انقلاب اسلامی آنقدر زیاد است که هیچ انسان منصفی نمی تواند جمهوری اسلامی را متهم به کم کاری کند ؛ اگر فردی بداند ایران در سال ۵۷ کجا بود و الان کجا هست متوجه خواهد شد ایرانیان در این ۴۰ سال چه دستاورد های بزرگی داشته اند. 
وی تاکید کرد: ایام دهه فجر امسال همزمان با ایام سوگواری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است؛ باید احترام هر دو دهه حفظ شود و نباید شرایط به گونه ای باشد که جشن انقلاب باعث بی احترامی به دهه فاطمیه شود. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.