رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دلیل سکوت اعضای شورا نسبت به عملکرد شهردار چیست؟ ترس یا طمع ؟ خجالت یا رودرواسی ؟

۱۵:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۲۲
فرصت سوزی در لوای مصلحت اندیشی؛

دلیل سکوت اعضای شورا نسبت به عملکرد شهردار چیست؟ ترس یا طمع ؟ خجالت یا رودرواسی ؟

سوال مهم آنجاست که نقش شورای شهر در به وجود آمدن این وضعیت چیست ؟ بالاخره شهردار با ژست اصلاح طلبی رای صد در صدی از شورای منتخب لیست امید گرفت و حال هم برای در مسند ماندن شاید دست به هر کاری بزند حتی باج به جناح رقیب !

پایگاه خبری تحلیلی صبح شیراز :

چندی پیش پایگاه خبری تحلیلی صبح شیراز در گزارشی با عنوان " شهردار دلش با شهر نیست / سکوت بیش از پیش شورا خیانت است به آرا مردم " به وضعیت این روزهای شهرداری شیراز پرداخت و در پایان وعده داد که به زودی در گزارشی تفصیلی به علل پشت پرده سکوت اعضای شورای اسلامی شهر در مقابل وضعیت نابه سامان شهرداری خواهد پرداخت .

در اینکه مهندس اسکندرپور تا چند مدت پیش دلش با شهر نبوده و به دنبال راهی برای فرار از وضعیت موجود می گشت شکی نیست . همچنین شواهد و قرائن حاکی از آن است که اوضاع از ید شهردار و تیم مدیریتی اش در حال خارج شدن است و به سمت قفل شدن تیم جدید در شهرداری پیش خواهیم رفت .

یکی از عمده دلایل عدم توفیق مهندس اسکندرپور در قامت شهردار تیم مدیریتی بسیار ضعیف او می باشد . متاسفانه معاونین و مدیران شهرداری در برخی از حوزه ها عملکرد بسیار ضعیفی داشته اند ، از همه مهم تر بازی شهردار با نام اصلاحات و با کارت اصولگرایان است . متاسفانه برخی از انتصابات کلیدی شهردار از نیروهای اصولگرا و سربازان شهردار و شورای قبل است. همین باعث شده که شهردار در شهرداری قفل شود و نتواند کاری انجام دهد .

شایعات تایید نشده ای در شهر برسرزبان هاست مبنی بر اینکه انتصاباتی با جنس اصولگرایی آنهم توسط شهردار منتخب لیست امید فقط و فقط یک دلیل داشته ، آنهم باج به جریان رقیب برای در مسند قدرت ماندن است .البته باجی که فقط منتهی به تیم شهردار و شورای قبلی نمی شود و حتی برخی از نزدیکان سرهنگ ابراهیم عزیزی چهره شاخص اصولگرای شیراز نیز در همین راستا توسط شهردار اصلاح طلب  در سمت خود ابقا شده اند !

سوال مهم آنجاست که نقش شورای شهر در به وجود آمدن این وضعیت چیست ؟ بالاخره شهردار با ژست اصلاح طلبی رای صد در صدی از شورای منتخب لیست امید گرفت و حال هم برای در مسند ماندن شاید دست به هر کاری بزند حتی باج به جناح رقیب !

اما مگر شورای شهر فقط و فقط وظیفه اش انتخاب شهردار بود؟ مگر اعضای محترم شورای اسلامی شهر وضعیت شهر و شهرداری را نمی بینند ؟ مگر نمی بینند که شهرداری در دستان سربازان شهردار و شورای قبل است ؟ اگر قرار بر این بود که شهر توسط مهره های جناح مقابل مدیریت شود پس چه اصراری به عوض کردن شهردار بود ؟ دلیل سکوت بیش از پیش اعضای محترم شورای اسلامی شهر شیراز چیست ؟ مگر اعضا محترم رای تاریخی مردم به خودشان را که با امید تغییر به پای صندوق ها آمدند ، فراموش کرده اند ؟ چرا اعضای شورا در مقابل اقدامات مجموعه شهرداری هیچ واکنشی نشان نمی دهند ؟ مگر به ابزارهایی که قانون برای جلوگیری از چنین وضعیتی در اختیار آنها قرار داده ، آگاه نیستند ؟

این روزها شایعات زیادی در بین کارمندان شهرداری ، فعالین سیاسی و شهروندان در رابطه با سکوت اعضا شورا در مقابل شهردار به گوش می رسد . عده ای این سکوت را ناشی از امتیازاتی می دانند که شهردار به اعضا شورا وعده داده است . البته با توجه به شناختی که از قاطبه اعضا شورا در زمینه پاکدستی و شفافیت آنها وجود دارد بعید است چنین موضوعی صحت داشته باشد و این شایعه بیشتر محملی برای فرصت طلبانی است که با رای مردم به لیست امید از صحنه حذف شده اند و از سکوت شورا در مقابل شهردار در حال سو استفاده هستند.

شایعاتی مبنی بر فشار بیش از پیش پدرخواندگان خودخوانده اصلاحات فارس که در بستن لیست امید انتخابات شورای شهر شیراز و همچنین انتخاب شهردار نقش داشته ، بر اعضای شورا برای سکوتشان در مقابل اقدامات شهرداری به گوش می رسد که تعمیم آن به کل اعضای لیست امید اغراق و بی انصافی بوده و با توجه به شناختی که از اعضای شورا وجود دارد شاید سکوت ناشی از این فشارها در یک یا دو نفر از این اعضا وجود داشته باشد .

عده ای می گویند که سکوت شورا در مقابل شهرداری ناشی از خجالت از اوضاع پیش آمده و ناتوانی در جوابگویی به آرا مردم است و دیگران دلیل این سکوت را رودرواسی با شهردار و تیم مدیریتی اش می دانند که در جواب این تفکرات غلط باید گفت ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است . پیشنهاد می شود وکلا مردم در شورای اسلامی شهر شیراز بیش از پیش تحت لوای مصلحت اندیشی ، فرصت سوزی نکرده و ضمن شکستن سکوتشان شائبه های پیش آمده را برطرف کنند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.