رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار جدید فارس، فردی اهل تعامل و دارای روحیه مشورت پذیری است و به جای جنبه های سیاسی، بیشتر به دنبال کار است

۱۵:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۰۸
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور :

استاندار جدید فارس، فردی اهل تعامل و دارای روحیه مشورت پذیری است و به جای جنبه های سیاسی، بیشتر به دنبال کار است

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: هدف نهایی دشمن این است که ثبات، امنیت و آرامش کشور را بر هم زند و برای این کار دست به هر اقدامی خواهد زد.

به گزارش ایرنا حسین ذوالفقاری، شامگاه دوشنبه در آیین معارفه استاندار فارس در شیراز افزود: امروز همگان می دانیم و می بینیم که آمریکا و دیگر همراهانش با فشارهای سیاسی و عملیات روانی به دنبال وارد آوردن فشار به کشور و مردم هستند.
وی ادامه داد: آنها تحرک و کوشش بسیاری دارند که فضای نافرمانی مدنی را در کشور گسترش دهند و محور را هم فشارهای اقتصادی قرار داده اند.
او اظهار داشت: تعدادی از عوامل دشمن اعم از خارج و داخل در پی این بودند که همین امروز (هفدهم دی ماه) تحرکاتی را در کشور ایجاد کنند اما مردم ما با وجود همه مشکلات هوشیار هستند و زمان را خوب می شناسند.
معاون وزیر کشور بیان کرد: بدون تردید مشکلاتی وجود دارد و مردم گرفتاری هایی دارند که در جای خودش باید مورد توجه قرار گیرد اما مردم این را هم می دانند که همگان از به هم ریختن ثبات کشور متضرر خواهند شد.
ذوالفقاری، با اشاره به نظرسنجی انجام شده توسط یک موسسه وابسته به کشور آمریکا در کشورمان افزود: در این نظر سنجی ۹۰ درصد شرکت کنندگان، وضعیت امنیت ایران را خیلی خوب توصیف کردند، ۷۷ درصد معتقدند که در کشور با فساد در سطح خوبی برخورد می شود و ۹۰ درصد نیز اقدام ایران در پرتاب موشک به مقر تروریست ها پس از حادثه اهواز را کار خوبی دانسته اند.
وی گفت: اگر بخواهیم به صبر و فهم مردم پاسخ مثبت دهیم باید در جهت رضایت مندی آنها حرکت کنیم و برای این کار نیازمند اتفاق دیگری هستیم چرا که مشکل ما از جنس آرمان و هدف نیست، بلکه از جنس ابزار است.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بیان کرد: در کشور تقریبا هیچ کس موافق تبعیض، فساد و بیکاری نیست اما تا کی باید بیان آرمان و هدف کنیم، آیا با ذکر آرمان و هدف به نتیجه می رسیم و این کار کافی است؟ تمام این آرمان ها در قانون اساسی است و بنابراین اگر به دنبال کارآمدی هستیم باید سراغ روش ها و ابزار برویم.
ذوالفقاری گفت: مدیران در کشور برای انجام امور، وقت بسیاری می گذارند اما چرا نتیجه دلخواه گرفته نمی شود؟ اینجا باید علت ها را جست و جو کنیم، علت هم با بیان مسایل و تذکر حل نمی شود بلکه باید نسبت به رفع اشکال که در روش و ابزار است اقدام کنیم.
او افزود: مردم انتظار دارند که در کاغذ بازی های اداری (بوروکراسی) پیچیده کشور گرفتار نشوند، موانع کسب و کار برطرف شود، مردم می خواهند که در امور و خدماتی که به آنها ارایه می شود سهولت ایجاد شود و هزینه ها کاسته شود.
وی ادامه داد: باید در سفرهای استانی و شهرستانی مسئولان هم تجدید نظر شود، باید کاری کنیم که این حضورها برای مردم و کشور اثربخشی بیشتری داشته باشد.
او اظهار داشت: باید دولت الکترونیک به معنای واقعی شکل گیرد، نه اینکه همه زیرساخت ها را فراهم کنیم اما هنوز سیستم به گونه ای باشد که مردم ناگزیر به رفت و آمد در اداره ها باشند.
ذوالفقاری بیان کرد: ریشه کار در انباشت قوانین و مقررات است، در دنیا به دنبال مقررات زدایی و تمرکز زدایی هستند اما ما در پی تمرکزگرایی هستیم و این به سبب آن است که سازه مدیریت ما اینگونه شکل گرفته است.
او افزود: فرآیندهای انجام کار، کشور و مردم را گرفتار کرده که امیدواریم بتوانیم با بازنگری در روش ها و ابزار، این مشکلات را به حداقل برسانیم و کارآمدی افزایش یابد.
وی گفت: باید بکوشیم که به هر شکل که می توانیم برای رضایت مندی مردم گام برداریم، نباید اجازه دهیم که ذهن مردم درگیر مسایل سیاسی شود و نباید ذهن مردم را سیاسی کنیم.
ذوالفقاری اضافه کرد: ما آنقدر مردم را درگیر مسایل مختلف سیاسی کرده ایم که ذهن آنها خسته شده، باید بکوشیم که که ذهن آنها درگیر کار و فعالیت های خودشان شود.

**تمرکز وزارت کشور بر روی استفاده از نیروهای درون سازمانی است
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: در این دوره در بحث انتصاب ها تمرکز وزارت کشور بر این بود که از نیروهای درون سازمانی استفاده شود.
ذوالفقاری افزود: یکی از مشکلات در مدیریت ها این است که افراد در بدنه سازمان کار نکرده اند، هرچند می کوشند که به کار مسلط شوند اما فرصت زیادی برای این کار از دست می رود.
او ادامه داد: تمرکز وزارت کشور در این دوره بر این بود که از بدنه سازمان شروع و فضایی ایجاد کند که افراد مراحل رشد و ارتقا را طی کنند تا به مدارج بالاتر برسند. 
وی، در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش های تبادار استاندار پیشین فارس، اظهار داشت: استاندار جدید فارس تجارب لازم را برای انجام این کار دارد و با توجه به مدارج مختلفی که از کارشناسی تا معاونت استانداری طی کرده از شناخت خوبی از سیستم، استان و ظرفیت های آن برخوردار است.
وی گفت: استاندار جدید فارس، فردی اهل تعامل و دارای روحیه مشورت پذیری است و به جای جنبه های سیاسی، بیشتر به دنبال کار است که نیاز امروز کشور هم همین است.
در این آیین، عنایت الله رحیمی به عنوان استاندار فارس معرفی و از خدمات اسماعیل تبادار استاندار پیشین تقدیر شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.