رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بارندگی‌های استان فارس ۱۶۷ درصد افزایش یافت

۲۳:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۰۱

بارندگی‌های استان فارس ۱۶۷ درصد افزایش یافت

از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۷.۸ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته ۱۶۷ درصد افزایش یافته است.

 براساس آمار بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان فارس از ابتدای سال جاری تا ساعت ۹:۳۰ یازدهم دی‌ماه ۹۷.۸ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته (۳۶.۶ میلیمتر) ۱۶۷ درصد و در مقایسه مدت مشابه در بلند مدت (۹۳.۷ میلیمتر) ۴ درصد افزایش داشته است.

در بارش اخیر سپیدان (۲۵.۵ میلیمتر) پر بارش‌ترین و لامرد (۰.۱ میلیمتر) کم‌بارش‌ترین نقطه فارس بوده‌اند و آباده و ایزدخواست نیز سهمی از بارش‌ها این سامانه اخیر نبرده‌اند. در مجموع استان فارس در بارش اخیر ۶.۳ میلیمتر بارندگی داشته است.

از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون شهرستان‌ سپیدان (۲۹۷.۳ میلیمتر)، ممسنی (۲۶۰.۸ میلیمتر) و کازرون (۲۰۵.۹ میلیمتر) بیشترین میزان بارندگی و شهرستان آباده (۲۳.۷ میلیمتر)، نی‌ریز (۳۷.۹ میلیمتر) و فسا (۴۱.۴ میلیمتر) کم‌ترین میزان بارندگی را در بین شهرستان‌های فارس داشته‌اند.

از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون تنها در ۹ نقطه فارس میزان بارندگی بالای ۱۰۰ میلی‌متر بوده و در ۶ نقطه فارس میزان بارندگی‌ها به ۵۰ میلی‌متر هم نرسیده است.

همه شهرستان‌های فارس با افزایش بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو بوده‌اند و شهرستان‌های اقلید (۴۹۹۵ درصد) و بوانات (۲۴۶۰ درصد) بیشترین درصد تغییرات را داشته‌‌اند اما در مقایسه با مدت مشابه در بلند مدت ۱۷ نقطه فارس با افت بارندگی و ۱۱ نقطه فارس با افزایش بارندگی روبه‌رو بوده‌اند.

گزارش از ثریا ستاری

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.