رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حضور در بازارهای بین المللی، ضرورت امروز کشور و استان است

۲۳:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۰۱
سرپرست استانداری فارس:

حضور در بازارهای بین المللی، ضرورت امروز کشور و استان است

سرپرست استانداری فارس گفت: در شرایطی که دشمنان به دنبال وارد آوردن فشار بر اقتصاد ایران و ضربه زدن به تولید داخلی کشورمان هستند، حضور تولیدکنندگان کالا و خدمات در بازارهای بین المللی به عنوان یک ضرورت مهم، خط بطلانی بر نقشه های دشمنان خواهد بود.

به گزارش صبح شیراز ، یدالله رحمانی، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قطعا توسعه تجارت خارجی و به ویژه صادرات که از آن به عنوان موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای فرامرزی یاد می شود، علاوه بر اینکه توان رقابت پذیری کشورمان در عرصه های بین المللی را بالا می برد، به شکوفایی اقتصادی، ایجاد فرصت های جدید شغلی و تقویت برنامه های بلند مدت نظام نیز کمک می کند.
وی، با اشاره به ظرفیت های متنوع فارس در بخش های مختلف در زمینه صادرات کالا و خدمات ادامه داد: مواد معدنی، خدمات فنی و مهندسی، صنایع دستی به ویژه فرش، سیمان، تولیدات صنعتی، محصولات کشاورزی و فرآوردهای غذایی از جمله بخش هایی است که می توان با برنامه ریزی و تقویت صادرات این بخش ها، توسعه و رونق اقتصادی استان را بیش از پیش رقم زد.
سرپرست استانداری فارس اضافه کرد: البته تحقق این مهم و دستیابی به توسعه و پیشرفت زمانی حاصل خواهد شد که بخش خصوصی به شکل فعال وارد عرصه شود و به ایفای نقش بپردازد.
رحمانی اظهار داشت: بخش خصوصی نیز برای عمل به رسالت و وظیفه خود نیازمند حمایت و کمک دولت است و قطعا هماهنگی، همکاری و همراهی این ۲ بخش زمینه ساز رشد اقتصادی و توسعه صادرات خواهد بود.
وی گفت: در استان فارس نیز این حمایت و همراهی با بخش خصوصی از جانب بخش های مختلف دولتی با هدف رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال با جدیت دنبال خواهد شد.
 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.