رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فعالیت ۶۰۰ تعاونی مسکن در استان فارس

۲۳:۰۹ - ۲۰۱۸/۰۹/۰۸

فعالیت ۶۰۰ تعاونی مسکن در استان فارس

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: از بین ۵۵۰۰ شرکت تعاونی ۶۰۰ شرکت تعاونی در حوزه مسکن فعال است و فارس از لحاظ ساماندهی شرکت‌های تعاونی مسکن در کشور پیشرو است.

فاز نخست پروژه۷۳۰ واحدی شرکت تعاونی مسکن قوامین شیراز (ویژه نیروی انتظامی) با حضور استاندار فارس افتتاح شد. در فاز نخست این پروژه ۶۴ واحد افتتاح و کلنگ ساخت ۶۴ واحد جدید نیز به زمین شده شد.

سهراب مختاری، مدیرکل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی فارس، در این مراسم با اشاره به اشتغال مستقیم ۷۴ هزار نفر در ۵۵۰۰ شرکت تعاونی استان فارس، اظهار داشت: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در این شرکت‌ها عضویت دارند.

وی عنوان کرد: از بین ۵۵۰۰ شرکت تعاونی ۶۰۰ شرکت تعاونی در حوزه مسکن فعال است و فارس از لحاظ ساماندهی شرکت‌های تعاونی مسکن در کشور پیشرو است.

مختاری با بیان اینکه تعاونی مسکن قوامین یک شرکت تعاونی بسیار موفق است، افزود: پس از سال‌ها رکود در این پروژه هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت در عرض سه سال بهترین عملکرد را از خود برجای بگذارند.

وی با تاکید بر پیشرو بودن فارس در خانه‌دار کردن مردم، گفت: شرکت تعاونی مسکن قوامین در حال حاضر ۶۴ واحد را آماده افتتاح کرده و ۶۴ واحد نیز در مرحله اسکلت‌بندی است و کلنگ ساخت ۶۴ واحد دیگر نیز همزمان با هفته تعاون به زمین زده می‌شود.

مدیر‌کل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی فارس در بخش دیگری از سخنان خود در مورد جذب تسهیلات اشتغال روستایی و پایدار نیز گفت: ۱۵۵ طرح اشتغال روستایی با اعتبار ۱۶۸ میلیارد تومان و ۱۶۹ طرح اشتغال فراگیر با اعتبار ۱۴۷ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده که تاکنون ۱۹ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

لزوم نقش‌آفرینی تعاونی‌ها در عرصه‌های متخلف اقتصادی

اسماعیل تبادار، استاندار فارس، نیز در این جلسه با بیان اینکه براساس آموزه‌های دینی تعاون منشاء همه رفتارهای پسندیده است، اظهار داشت: تعاونی‌ها باید با حداقل امکانات بیش‌ترین اثربخشی را داشته باشند و در عرصه‌های مختلف اقتصادی از جمله مسکن نقش‌آفرینی کنند زیرا بعد از نیاز به غذا و پوشاک،‌ مسکن اصلی‌ترین نیاز انسان است و انتظار می‌رود همه دست اندرکاران حوزه مسکن زمینه را برای تامین این نیاز عمومی مهیا کنند.

وی با تاکید بر لزوم بررسی ریشه‌ مشکلات شرکت تعاونی‌ها و تعیین راهکارها برای سرعت بخشیدن به ساخت و سازها با کیفیت، گفت: شرکت‌های تعاونی در همه دنیا در قالب کارتل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنند و با بهره‌گیری از حداقل امکانات مالی و منابع در عرصه اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی فعال هستند.

سرهنگ زراعت، مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن قوامین نیز در این مراسم گفت: پروژه ۷۳۰ واحدی قوامین بخشی از پروژه بزرگ ۵۴۰۰ خانواری برف‌فروشان است که زمین آن در سال ۷۸ ابتدا به اسم زمین ویلایی مسکونی و سپس باغ شهری به اعضا فروخته شد و در نهایت به پروژه انبوه‌سازی تغییر ماهیت داد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر برای رونق این پروژه راکد تلاش‌های زیادی شد،‌ افزود: کلنگ احداث نخستین فاز این مجموعه در سال ۹۴ به زمین زده و در عرض ۳ سال آماده تحویل شد.

زراعت با بیان اینکه با توجه به عدم تعلق تسهیلات بانک مسکن به این پروژه، از تسهیلات قرض الحسنه بانک‌ها استفاده شد اما با این وجود قیمت تمام شده پروژه از نرخ مصوبی که در قرارداد قید شده بود پایین‌تر آمد، گفت: با وجود نوسانات شدید قیمت مصالح ساختمانی قیمت تمام شده هر متر از این واحدها از یک میلیون و ۱۲۲ هزار تومان در قرارداد به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت و این در حالی است که کارشناسان مسکن هر متر مربع از این واحدها را ۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن قوامین  گفت:این پروژه ۷۳۰ واحدی ۱۷۵ هزار متر مربع زیربنای مفید دارد و شامل ۸ بلوک ۸ طبقه ۳۲ واحدی، ۳ بلوک ۱۲ طبقه ۷۵ واحدی و ‌۳ برج ۲۴ طبقه است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.