رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فارس آمادگی و ظرفیت لازم برای توسعه روابط با کشورهای جهان را دارد/هفته شیراز در دوبلین برگزار می شود

۲۳:۰۹ - ۲۰۱۸/۰۹/۰۴
استاندار فارس در دیدار سفیر ایران در ایرلند مطرح کرد:

فارس آمادگی و ظرفیت لازم برای توسعه روابط با کشورهای جهان را دارد/هفته شیراز در دوبلین برگزار می شود

استاندار فارس با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های این استان در حوزه های مختلف اقتصادی، تاریخی، گردشگری، فرهنگی و ... گفت: این استان آمادگی و ظرفیت لازم برای توسعه روابط با کشورهای مختلف جهان را دارد.

به گزارش صبح شیراز ؛  مهندس اسماعیل تبادار در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند با تقدیر از رویکرد وزارت امور خارجه در توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی در کنار روابط سیاسی افزود: روابط اقتصادی مستحکم با سایر کشورها زمینه حفاظت و صیانت از روابط دیپلماتیک کشور را نیز فراهم خواهد کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان فارس در حوزه های مختلف، خاطرنشان کرد: پیشینه تاریخی فارس بیانگر شکل گیری نخستین تمدن های بشری و تدوین نخستین منشور حقوق شهروندی در این سرزمین است.
مهندس تبادار در ادامه به ثبت جهانی محور باستانی ساسانی در استان اشاره کرد و یادآور شد: پیش از این نیز چهار اثر میراثی در استان فارس ثبت جهانی شده و بیش از سه هزار اثر نیز به ثبت ملی رسید است.
وی همچنین با اشاره به وجود بیش از ۴۰۰ جاذبه طبیعی، جایگاه ویژه علم پزشکی و ظرفیت توریسم سلامت در فارس و رتبه برتر این استان در تولید محصولات کشاورزی، صنایع فولاد، صادرات سنگ و تولید بیش از ۵۰ نوع صنایع دستی و... گفت: این ظرفیت ها امکان توسعه روابط استان فارس با سایر نقاط جهان در زمینه های مختلف را فراهم می کند.
استاندار فارس با تاکید بر اهمیت ایجاد پیوندهای فرهنگی در روابط کشورها، عنوان کرد: اگر پیوندهای فرهنگی و گردشگری میان مردم دو کشور شکل بگیرد سایر زمینه های اقتصادی و سرمایه گذاری نیز فراهم می شود.
وی همچنین از پیشنهاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند برای برگزاری هفته شیراز در دوبلین استقبال کرد و گفت: کارگروهی متشکل از دستگاه ها و سازمان های مربوطه برای تدوین این برنامه در اسرع وقت تشکیل خواهد شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند نیز در این دیدار با بیان اینکه کشور ایرلند به رغم مساحت و جمعیت کم یکی از ۲۰ کشور اول دنیا در جذب و صدور سرمایه گذاری خارجی است، گفت: زمینه های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی این کشور با استان فارس وجود دارد.
دکتر مسعود اسلامی تقویت روابط میان دو کشور ایران و ایرلند را مستلزم شناخت دقیق و علمی و مبتنی بر برنامه ریزی براساس ظرفیت های دو طرف دانست و تاکید کرد: برگزاری هفته شیراز در دوبلین و معرفی همه ظرفیت های استان فارس در این برنامه و همچنین برگزاری هفته دوبلین در شیراز گامی موثر در جهت توسعه این روابط خواهد بود.
سفیر ایران در ایرلند همچنین پایبندی های فرهنگی، مذهبی و سابقه مبارزه با کشورهای سلطه جو در ایرلند را از دیگر ویژگی های مردم این کشور دانست که زمینه برقراری ارتباط با مردم ایران را تسهیل خواهد کرد.
 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.