رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سند راهبردی در حوزه فرهنگ و هنر استان تدوین شود

۱۸:۰۵ - ۲۰۱۸/۰۵/۰۸
استاندار فارس در نشست صمیمی با اهالی فرهنگ و هنر:

سند راهبردی در حوزه فرهنگ و هنر استان تدوین شود

استاندار فارس با تاکید بر لزوم تدوین سند راهبردی در حوزه فرهنگ استان، مدیریت کارآمد در همه عرصه ها را در گرو داشتن برنامه و سند راهبردی دانست و افزود: یک مدیر به تنهای نمیتواند بدون داشتن سندی راهبردی به توفیقات چندانی در حوزه فرهنگ و هنر دست یابد.

مهندس اسماعیل تبادار در دیدار با اهالی فرهنگ و هنر استان، با اشاره به جایگاه ویژه و پیشینه پر بار دیار فارس در ابعاد مختلف به ویژه فرهنگ، ادب و هنر بر لزوم حفاظت و صیانت از این جایگاه و تلاش برای توسعه آن ها تاکید کرد، و افزود: بیان بزرگی های گذشته به تنهایی راهگشای مسائل نبوده و باید با راهکارهایی در راستای حفاظت از این داشته ها همراه باشد.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه مسیر توسعه همه جانبه یک جامعه از تقویت بنیان های فرهنگی آن جامعه می گذرد، خاطر نشان کرد: با تقویت بنیان های فرهنگ در جامعه مسیر دستیابی به توسعه در همه عرصه ها مهیا خواهد شد.
 وی با بیان اینکه در حال حاضر جامعه نیازمند فضای نشاط و امیدواری است، تعلیم و تربیت و فرهنگ و هنر را بسترهای مناسبی برای ایجاد این فضای نشاط و امیدواری در جامعه دانست.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر لزوم تدوین سند راهبردی در حوزه فرهنگ استان، مدیریت کارآمد در همه عرصه ها را در گرو داشتن برنامه و سند راهبردی دانست و افزود: یک مدیر به تنهای نمیتواند بدون داشتن سندی راهبردی به توفیقات چندانی در حوزه فرهنگ و هنر دست یابد.  
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه موضوع انتصاب مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حال پیگیری است، گفت: مدیر حوزه فرهنگ و ارشاد در استان فارس باید علاوه بر شناخت دقیق فضای عمومی جامعه، درک مناسبی از فرهنگ و هنر و نقش و اثر گذاری هر یک از بخش های آن در جامعه داشته باشد و از شیوه برخورد و ایجاد تعامل با اصحاب فرهنگ و هنر را نیز به خوبی آگاه باشد.
 
وی همچنین با انتقاد از اینکه جانشین پروری در میان مدیران کمرنگ بوده و جایگاه مناسبی ندارد، بر لزوم جانشین پروری تاکید کرد و گفت: هر یک از مدیران باید  امکان پرورش افرادی که ظرفیت های لازم را دارند در کنار خود مهیا کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس در این دیدار که با حضور جمعی از هنر مندان، فرهنگوران و فرهیختگان فارس برگزار گردید مدیران نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر استان پرداختند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.