رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خام‌فروشی پاشنه آشیل کشاورزی فارس است

۲۳:۰۴ - ۲۰۱۸/۰۴/۲۰

خام‌فروشی پاشنه آشیل کشاورزی فارس است

استاندار فارس گفت: خام‌فروشی پاشنه آشیل کشاورزی استان فارس است و در این استان استقبال از ایجاد صنایع فرآوری بسیار کم است.

اسماعیل تبادار ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان فارس با بیان اینکه خام‌فروشی پاشنه آشیل کشاورزی استان فارس است، اظهار داشت: در استان فارس استقبال خوبی از تولید گیاهان دارویی شده است اما استقبال از ایجاد صنایع فرآوری این محصولات بسیار کم است.

وی با بیان اینکه باید نگاه ما در زمینه کشاورزی تغییر یابد و فرآوری محصولات باید در اولویت بخش کشاورزی استان قرار گیرد، افزود: ۵۶۰۰ هکتار کشت گل محمدی در استان فارس وجود دارد اما بیشتر آن به شکل سنتی تبدیل به عرق گل‌محمدی می‌شود و ارزش افزوده این بخش بسیار پایین است.

استاندار فارس با بیان اینکه ۵۰ درصد اشتغال استان در بخش صنعت، ۳۰ درصد در بخش خدمات و ۱۹ درصد در بخش کشاورزی است، خاطرنشان کرد: بالاترین گستره ۱۹ درصد بخش کشاورزی در روستاها است اما به دلیل خشکسالی پی‌درپی این بخش با مشکل روبه‌رو شده و مهاجرت از روستاها به شهرها را تشدید کرده و زمینه اشتغال سنتی از روستاها گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در توزیع تسهیلات اشتغال روستایی باید دقت کامل صورت گیرد تا پرداخت این تسهیلات منجر به ایجاد اشتغال شود، عنوان کرد: با این موضوع که دستگاه‌ها طرح‌های خود را مستقیم به بانک ارسال کنند و کمیته فنی تنها دو روز برای بررسی آن طرح مهلت داشته باشد مخالف هستیم درخواست داریم که در استان فارس بررسی طرح‌ها مثل روال سال گذشته باشد و کمیته فنی با دقت طرح‌ها را بررسی و سپس به بانک عامل معرفی کند.

تبادار افزود: در استان فارس علاوه بر توجه به بخش کشاورزی و خدمات به بخش صنعت نیز توجه بسیاری شده به طوری که امسال ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعتی در دستور کار قرار گرفته است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.